Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Razlaga izvida MR.Ali mi lahko pomagate?

Razlaga izvida MR.Ali mi lahko pomagate?

Pozdravljeni,

stara sem 39 let in moje težave se dogajajo že 2,5let.Bila sem pri ortopedu,revmatologu in
nevrokirurgu ter v ambulanti proti bolečinski. Obiskala sem tudi fizioterapijo,kjer je bilo potem še slabše.

Preiskava je bila narejena v poševni koronarni ravnini, v tl, ge, tirm sekvenci.
Izrazito heterogena tirm struktura kostnine.
Ni entenzitisa v sindezmoznem delu obeh sakroiliakalnih sklepov.
V sinovijalnem delu levega, v spodnjem sprednjem delu sklepa, je po 1 pataloška sprememba
v črevnici in križnici.Gre za področje BME suphondralno,na križnici malo širše kot na črevesnici,
na obeh kosteh pa vidno na 3 rezih.
Mnenje:
Po ASAS standardih znaki začetnega sakroileitisa levo
.
Opravila sem tudi UZ desnega boka,mnenje ortopeda:
gre lahko za najverjetneje intenzitis narastišča iliotibialnega trakta.Pojavila se je tudi bolečina v obeh
ritnicah.
Dobila sem tudi blokadi v predel velikega trohantra in je bolečina izvenela za 3 tedne,potem se je zopet pojavila.
Ponoči se zbujam,zaradi bolečin na obeh bokih in bolečin v ledvenem delu mišic.

Hvala za mnenje oz. predlog diagnoze!

Lep pozdrav

Pozdravljena!

Pomembno je, da se uskladijo podatki iz kliničnega pregleda s slikovnimi tehnikami.

Če gre za vnetje narastišča iliotibialnega trakta se to najpogosteje dogaja spodaj in zato boli na stranskem delu kolena. Zgoraj se iliotibialni trak nadaljuje v mišico, ki ima sicer lahko trigger točke in povzroča bolečino, vendar se le to ne vidi na slikah. To se pogosto dogaja pri osebah ki veliko tečejo.

Če gre za vnetje sakroiliakalnega sklepa, se bolečina pojavi pri vsakem premiku križnice oziroma črevnice – kar se lepo testira s kliničnimi testi oz. se bolečina pojavlja pri vsakem koraku.

Bolečina v ritnicah se najpogosteje pojavla zaradi okvar medvretenčne ploščice. Poslabša se pri sedenju in pri spreminjanju položajev, izboljša se pri ležanju…

Pozdravljeni,

hvala za odgovor in informacije!
Ali mi lahko poveste,če grem na sprehod cca 5km, se mi zopet pojavi bolečina v
mišicah(zategovanje mišic),zakaj je sprožilec gibanje oz.ali je to vnetje?
Na sprostilnih masažah se čutijo vozli v mišicah(na riti ter na stegnih),po masaži se mi
zopet pojavi bolečina,kot bi nekaj sprožil.Ali imam lahko zamaknjeno medenico in zato
mišice kompenzirajo?Ali je to razvidno iz MR ledvenega dela hrbtenice?
Na izvidu piše:pregledana sta bila lumbosakralni del hrbtenice odgovarjajoči del spinalnega kanala z običajnimi t1,t2 sekvencami v koronanri,sagitalni in transverzalni ravnini.Ledvena lordoza fiziološka.Spinalni kanal je razvojno primernih dimenzij.Na vretencih so degenerativne spremembe in sicer spondilartroza.V nivojih L2L3,L3L4,L4L5 je v malih sklepih na desni in levi strani malo izliva.Ledveni diski so normalno visoki,diska L3L4 in L4L5 sta malo slabše hidrirana.Medula oz.konus medule je normalne oblike,debeline in ima na vseh narejenih sekvencah normalne signale.
V sakralnem spinalnem kanalu je v nivoju S2S3 15x18mm velika perinevralna cista.
Mnenje:Začetne degenerativne spremembe.Perinevralna cista v sakralnem spinalnem kanalu.

Hvala za obrazložitev ter mnenje!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Žal nimam kompetenc, da vam takole razlagam izvid MRI – to pristojnost imajo zdravniki.

In načeloma se da vedno pomagati… 🙂

New Report

Close