Najdi forum

ne tipicne tezave

Pozdravljeni,
že pol leta imam težave z bolečino v spodnjem ledvenem delu hrbtenice, katera pa je vedno bolj izrazita še posebej v času menstruacije. Ves ta čas 6 mesecev pa občutim v levi roki nekakšne mravljice oz.občutek hladne roke, ki pa se ne pojavljajo vedno na istem mestu in me ne boli. Težava je še torej v spodnjem delu ledvene hrbtenice, katera mi verjetno povzroca spet nek čuden občutek, včasih me celo boli/peče. Obicajno vse to samo v sedečem položaju. Izvajam redno pilates vaje, katere so super. Rtg ledvene in vratne hrbtenice je pokazal:
Izravnana je cervikalna lordoza
Višina korpusa cervikalnih vretenc in iv.je ohranjena
Mali sklepi niso radio.spremenjeni
Blaga dekstrokonv.deviacija hrbtenice
Retrolisreza l5-S1 do 5mm-gradus1
Poudarjena je lumbalna lordoza
Sakrum akutum
Zacetna artroza malih sklepov l5 s1
Blaga sinistrok.deviacija hrbtenice

Bila sem pri manualnemu terapevtu ki pa je obupal nad mano
po prvem sklopu terapije 4X, saj so se tezave po mesecu dni
ponovno pojavile,se izrazitejse. Povedal je, da ne razume zakaj mam spet tezave in sva zakljucila. Ker sem se mlada, bi vse naredila
da mi bi bilo boljse. Mi lahko kakorkoli pomagate, kaj predlagate?
Hvala

Pozdravljena!

Najverjetneje težave v vratu in v ledvenem delu niso direktno povezane… če se pojavlja topa bolečina v prvih dneh menstruacije oz. en dan pred njo, so najverjetneje zaradi hormonskih sprememb.

Težave pri sedenju, se najverjetneje kažejo zaradi okvar medvretenčnih ploščic v ledvenem delu – kar je potrdila tudi slikovna tehnika.

Težave v roki so lahko posledica utesnitve živcev/žilja med prvim rebrom in ključnico, lahko pa tudi izvirajo zaradi okvar medvretenčnih ploščic v vratnem delu.

Pomembna je predvsem vaša vzravnana drža medtem ko sedite, hodite in stojite. In pa seveda keglove vaje za krepitev globokih mišic.

Fizioterapevti vam lahko pomagamo s trigger point terapijo (http://www.fizioterapija.net/blog/bolecine-v-vratu-in-med-lopaticami/) in z manualnimi tehnikami (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/).

New Report

Close