Najdi forum

Pozdravljeni!

Star sem 28 let in že kar nekaj časa (več let) opažam večje premikanje in “pokanje” vretenc v hrbtenici, ki mi večkrat povzročajo bolečine, če se kakšno od vretenc čudno premakne pa lahko imam tudi druge hujše simptome kot so mravljinčenje v nogah in rokah ter podobno. Vsake toliko se mi uklešči živec, kar mi povzroči nevzdržne bolečine in mravljinčenje preko celega prsnega koša. Opažam tudi občasne bolečine v kosteh in nasploh v hrbtu. Zadnjih 14 dni imam hude omotice in zelo slabo prekrvljenost telesa kar se odraža z mrzlimi okončinami in oslabelostjo – tudi srce se več kot očitno zelo muči in imam zaradi tega visok utrip že pri navadni hoji (EKG pred časom ok). Ta slaba prekrvljenost se zna zelo hitro izboljšati oz. poslabšati in sumim da ima vse skupaj dejansko izvor nekje v hrbtenici. Imam tudi druge nevrološke težave kot so tinitus, težave z vohom, nevropatije in bolečine v sklepih, ki trajajo nekje pol leta. RTG lumbalno je pokazal začetne obrabne spremembe hrbtenice, nevrološki status normalen (napoten na MR glave), sem pa imel maja letos ugotovljeno hudo pomanjkanje vitamina D in B12 za katera prejemam dopolnilo (drugače kri bp).

Vem, da sem navedel veliko različnih simptomov, vendar se na vsak način trudim najti vzrok za omenjene težave in jih odpraviti. Kaj menite, da bi lahko povzročalo take premike vretenc? A je to nevarno? A bi težave s hrbtenico lahko povzročale take simptome? Katero nadaljno diagnostiko mi svetujete oz. kako bi stanje izboljšal?

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Najprej vam svetujem, da redno jeste predpisane vitamine in počakate, da se živčno tkivo v celotnem telesu regenerira. Predlagala bi vam tudi izogibanje večjim fizičnim naporom, dokler se ne vzpostavi normalno stanje.

New Report

Close