Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže hrbtenica, bolečine…

hrbtenica, bolečine…

Pozdravljeni. Že več kot pol leta imam hude bolečine v hrbtenici med lopaticama, sedaj še v prsnici spredaj, občasno se širi v roki, ne morem kašljati, delati, ležim lahko samo na hrbtu, s pokrčenimi koleni. Dvig nog je kot, da mi nekdo zabije nož nekje med lopatice v hrbtenico. Vzame mi dih in sem nekaj časa kot da nisem pri sebi. Nato se zadeva umiri. Funkcioniram brez zdravil, vendar samo v mirovanju, če želim kaj postoriti, brez protibolečinskih tablet ni možno. Vse se je pa pričelo, ko mi je spodrsnilo ter sem se ujela z roko, da mi je malce zarotiralo telo. Ampak – nič strašnega tisti trtenutek. Bolečina se je pojavila pozneje, rahlo zvečer, naslednji dan huje. In potem….ni bilo več v redu. Zdravniki ne vidijo nič sumljivega, pač starostne spremembe. Samoiniciativno sem šla na pregled hrbtenice, – MR izvid torakalne hrbtenice se glasi – začetne degenerativne spremembe torakalne hrbtenice v smislu spondiloze na vseh segmentih. Spondiloartroza kot hondroza predvsem med spodnjimi segmenti.Med spodnjimi segmenti je videti tudi ventrolateralne naplastitve s tendenco premoščanja i.v. prostorov. Med Th7-Th8 je videti manjšo protruzijo diska, ki je centralno ter z desne v stiku z duralno vrečo. Spinalni kanal je primerno širok, nevroforamni so prosti. Intenziteta signala prikazane medule je v celotnem poteku v mejah običajnega. Kaj mi je storiti, saj me psihično stanje že precej ubija. Kaj je to lahko vzrok težav, kako jih odpraviti? Delam vaje za hrbet, kolikor mi pač dopušča bolečina. Težko je…kak dan lahko, nato sem ponovno v nemogočem stanju. Stara sem 48.

Pozdravljeni!

Omenjene težave vam lahko povzroča zdrs medvretenčne ploščice v prsnem predelu – protruzija Th7/8.

V tem primeru pomaga trigger point terapija (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli) in manualne tehnike (http://www.fizioterapija.net/blog/bolecina-v-krizu-in-nogi-manualna-terapija). zelo pomembna pa je vaša drža – vzravnana naj bo in izogibajte se kakršnimkoli upogibom hrbtenice.

Tudi pri vajah, previdno, saj lahko nepravilne vaje poslabšajo stanje. Moje mnenje je, da takrat ko je situacija slaba, boleča in razdražena, naj se ne dela vaj, ampak raje hoja, sprehodi…

New Report

Close