Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Strgana križna vez, bazen, savna…

Strgana križna vez, bazen, savna…

Pozdravljeni.
Prosim za hiter (seveda, če se da…) odgovor. Glede na spodnji izvid MRI desnega kolena, me zanima ali mi bazen škodi (vem, da plavat ne smem, bolj me zanima sama topla voda) in pa ali grem lahko v savno.

Izvid je sicer v hrvaščini, vendar verjamem, da boste vedeli za kaj gre.

Hvala v naprej in lep pozdrav.

MR desnog koljena u standardnim projekcijama snimanja sa sa standardnim sekvencama snimanja nativno pokazuje uredan signal prikazanih kostiju bez znakova koštanog edema ili koštane kontuzije. Uz stražnju konturu proksimalnog dijela fibule areal promjenjenog signala prvenstveno odgovara reverberaciji žute u crvenu koštanu moždinu. Izljev udesnog koljenskom zglobu. Potpuni prekid prednje ukrižene sveze uz prisutan “double sign” u smislu rupture. Primjeren prikaz stražnje ukrižene sveze bez znakova rascjepa. Održana debljina hrskavične obloge zgloba bez vidljivih lezija u smislu promjena signala, rascjepa ili ragada. Vertikalni rascjep stražnjeg roga medijalnog meniska sa slobodnim zglobnim tijelom. Lateralni menisci očuvani. Medijalni i lateralni kolateralni ligamenti urednog tijeka i signala.

http://vancka.moj-album.com/

Pozdravljeni!

Odvisno od tega, koliko časa je od poškodbe in v kakšnem kliničnem stanju je koleno…

New Report

Close