Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže bolečina tik pod vratom in v trapezni mišici

bolečina tik pod vratom in v trapezni mišici

LP….Star sem 27 let in ukvarjam se z fitnesom…..bolečine v vratu in hrbtu sem imel že večkrat ampak po tednu dni so izginile……tokrat je pa malo drugače……že 3 tedne imam bolečino tik pod vratom in v trapezni mišici ki sega vse do ramena…..bolečino čutim če nagnem glavo nazaj……občasno so mi začele tudi mišice trzati (biceps,triceps,zadnje rame,in mišica tik pod ključnico (prsi)…..ko se mi je to naredilo sem tudi izgubiu moč v roki ampak po tednu dni se je izbolšalo ampak ne povsem…….biu sem že pri fizioterapevtu kjer mi je naredil dve terapiji tekar,če se ne motim(nekaj z segrevanjem in pa z rokami mi je otipaval neek točke in pritiskal nanje z vso močjo) ampak še vedno ni nič bolje…….
Zanima me kaj bi lahko bilo in kaj naj naredim?
Hvala

Pozdravljeni!

Težko rečem za kaj gre v vašem primeru…glede na opisano gre najverjetneje za okvaro medvretenčne ploščice. Nikakor ne raztezajte, saj bo slabše. Pomaga trigger point terapija v kombinaciji z manulanimi tehnikami http://www.fizioterapija.net/blog/bolecine-v-vratu-in-med-lopaticami/[/url], pazite na pokončno držo, ko ste v vertikalnih položajih.

koliko pa traja da se stanje popravi? in če se sploh lahko popolnoma popravi?

Pozdravljeni!

Telo stremi k temu, da zaceli tkiva, le če mu to dopustimo.

Koliko časa traja celjenje je odvisno od velikosti okvare, stanja krvi, starosti, stanja tkiva…predvsem pa od tega kako se držite tekom dneva – med stojo, hojo in sedenjem.

New Report

Close