Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Distaza trebušnih mišic

Distaza trebušnih mišic

Pozdravljeni!

Vem, da na to temo se je že veliko napisalo samo bi imela vseeno par vprašanj!
Imam 4 otroke, dvojčici 6 let, dvoletnico in skoraj 4 mesečnika! Dvojčici sem rodila s CR in po porodu mi ni nobeden imenu vaje za distazo, kot tudi ne pri nobenem drugem! Vmes med zadnjim dvema sem bila tudi noseča ma sem v 21 tednu izgubila � . Zadnjo nosečnost sem skoraj celo preležala ker sem imela rizično in naredili so mi tudi cerklažo. Na pregledu po porodu, pa sem doživela hladen tuš. Rekli so mi da morem delat kake trebusnjake, ker imam trebuh kot puding ( že tako sem se in se še vedno zaradi tega ful sekiram in mi gre kar na jok) ! No ker nisem vedela kake, sem šla malo na net iskat in takrat izvedela za to distazo. Prebrala sem res veliko in neke vaje začela tudi delat samo ne vem če jih izvajam prav, ker prebrala sem tudi, da če jih ne izvajaš pravilno lahko narediš več škode kot koristi. Sedaj pa k stvari, kako naj jih izvajam, ali se to tudi samo vrne na mesto brez vaj, je še kaj upanja, kajti trebuh imam še kot da bi bila v 5 mesecu nosečnosti? Vsi mi govorijo, da kaj bi rada imela po štirih otrocih in da sem šele po porodu, ma jaz si nisem všeč in me to res zelo, zelo bremeni. Na koga se lahko obrnem? Prosim pomagajte mi in že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovore!
LP Sara

Pozdravlejna!

Težko vam takole povem ali je vaš trebuh normalen par mesecev po 4 porodu ali ne, saj ga nisem videla. V najslabšem primeru, če ne bo šel sam nazaj in vas bo to resično motilo in vplivalo na vašo kvaliteto žvljenja, greste lahko na plastično operacijo, kjer odstranijo odvečno kožo. Navadno se odvečna koža počasi iz meseca v mesec manjša. Glede na vaše stanje bi vam predvsem predlagala, da delate vaje za mišice medeničnega dna – da se naučite da boste imela te mišice napete 25% maksimalne moči, skozi cel dan, kos te pokonci – torej ko stojite, sedite, hodite, se igrate…Lahko obiščete fizioterapevta, vas bo pregledal, objektivno povedal kako zgleda vaš trebušček in vam sestavil individualni program vaj za vas – glede na to v kakšnem stanju ste in koliko ste bila prej aktivna.

New Report

Close