Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Razmik trebušnih mišic po porodu

Razmik trebušnih mišic po porodu

Pozdravljeni,

sem skoraj 9 mesecev po porodu in imam trebušne mišice nad popkom še vedno razmaknjene cca.1 prst (v nosečnosti so bile razmeknjene 2 prsta). Zanima me, ali že lahko delam običajne trebušnjake kot pred nosečnostjo, ali bi morala, dokler mišice ne grejo čisto skupaj, delati še vedno na način kot so nam predpisali po porodu v porodnišnici (stisniti medenično dno, križ ob podlago, aktivacija globokih trebušnih in šele nato dvig od podlage). Skrbi me namreč, da ne bi z običajnimi vajami za trebušne mišice stanja še poslabšala …

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Pozdravljena!

Ta cm bo šel nazaj zelo počasi, s funkcionalnega stališča pa ni tako pomemben – izogibajte se le rigoroznih vaj za trebušne mišice. Od vaj za trebušne mišice je najboljša “Plank”, klasični trebušnjaki iz več vidikov niso ravno najbolj funkcionalni in primerni: http://www.fizioterapija.net/blog/zdrave-vaje-za-trebusne-misice/[/url]
Ideja mišic medeničnega dna pa je, da bi bile stalno napete in sicer 20% maksimalne moči, kadarkoli smo v pokončnem položaju – stoje, sede, hoja…

New Report

Close