Najdi forum

Spoštovani,

jaz imam pa eno vprašanje glede pekoče bolečine pod desno dojko oz. malo od žličke v desnu, v predelu reber še je to. Zelo me zapeče, če ležim na desni strani in se nato obrnem ali pa če ležim na hrbtu in se vstanem. Noseča sem 33 tednov, to se zdaj dogaja bolj pogosto nekje en mesec. Prej pa sem že tudi to opažala, redko (pred nosečnostjo) na istem mestu. Bolečine je odvisna le od gibanja, torej od premika … tako zaskeli, zareže oz. zapeče, kot bi se spekel nekje .. me skrbi, da bi to bilo kaj narobe … kaj bi sploh lahko bilo? Izvid hrbtenice je :
status: ohlapna muskulatura trupa, vidna je sinistrokonveksna deviacija v ledvenem delu.
IZVIDI RTG: torakalna (sinistrokonveksna deviacija zgornjega dela torakalne hrbtenice – motena drža, začetna spondiloza in večetažna ostehondroza srednjih in spodnjih torakalnih vretenc).
l/s hrebtenica (simistrpkonveksna skolioza z apeksom na 13, zelo vidna ostehondroza l5-s1).
MR vratne hrbtenice:izravnana vratna lordoza. Dehidrirani i.v. diski v nivojih c2 do c5, njihova višina je ohranjena.

Glede ohlapne muskulature bi še nekaj vprašala, je možno, da imaš prirojeno to, da imaš bolj ohlapno vezivno tkivo? Je moŽno zaradi tega tudi, da se otrok še ni postavil v glavično vstavo ampak je v medeničmni? zaradi tega, ker nikoli nisem imela treniranih mišic hrbta ali trebuha.

Pozdravljena!

Žal so opisani simptomi premalo specifični, da bi vam lahko povedala, kaj vam povzroča to pekočo bolečino. Morda vam otrok pritisne na želodec ali kateri drugi notranji organ in gre za preneseno bolečino…želodec lahko povzroča pekočo bolečino…res, žal brez pregleda mišic, sklepov, medvretenčnih ploščic vam ne morem kaj bolj konretnega povedati. Je pa malo verjetno, da bi bilo z otrokom kaj narobe in da bi vi to čutila kot pekočo bolečino – tako da naj vas to ne skrbi.

Ohlapno tkivo ni prirojeno, ampak telo vedno tvori samo toliko, kolikor potrebuje 😉

Še nasvet: delajte Keglove vaje redno večkrat dnevno!!!

Hvala za odgovor in nasvet, ga bom upostevala. Zagotovo ni zelodec … Bolj bi rekla da nekaj s hrbtenico … Neka kostno misicna stvar. Namrec ko sem v nekem čudnem polozaju cutim to. Npr danes sem bila dolgo sklonjena in sem cutila spredaj v tem predelu to. Na ut trebuha je bilo pred tednom dni vse bp. Skrbi me da bi slo za kako kilo? A je mozno da ce imas ohlapne misice na telesu, da ima otrok tudi vec prostora v maternici in posledično kasneje zavzame dokoncni položaj?

Pozdravljena!

Med nosečnostjo se zaradi hormona relaksina raztegnejo vsa tkiva v telesu, ker se telo pripravlja na porod. Vse nosečnice imajo popolnoma zrahljane sklepe, ki so nestabilni in povsem ohlapne mišice…

Hvala za odgovor. A je mozno da ce imas ohlapne misice na telesu, da ima otrok tudi vec prostora v maternici in posledično kasneje zavzame dokoncni položaj? Občasno me boli tudi medenica, sploh ko stojim na eni nogi zvečer ali ko se obračam z boka na bok … ali to gre že za razmik sramne kosti’

Pozdravljena!

Otrok si vzame toliko prostora kolikor ga potrebuje in odrine vse notranje organe, ki so mu na poti…nič ne skrbite. Evolucija je poskrbela za to, da plod preživi. Zato si tudi vzame potrebne minerale – pa če tudi iz vaših zob in kosti..

Bolečina, ki jo opisujete pa izhaja zaradi ohlapne medenice, ki je nestabilna in zato boli, ko jo obremenimi – to pa je ko stojimo na eni nogi, ko se obračamo…

New Report

Close