Najdi forum

Bolečina v hrbtu

Pozdravljeni!
Pred tremi tedni so se mi pojavile rahle bolečine v hrbtu na sredini med lopaticama proti vratu. Sumim sicer, da bi lahko šlo za poškodbo po fitnesu saj sem prejšnji dan izvajal vaje za ramena in hrbet. Bolečina sicer ni bila močna je pa bila na trenutke moteča. Boleti me je začelo predvsem ob daljšem sedenju ali če sem dalj časa stal. Pomagal sem si z toplimi obkladki in je bolečina med lopaticama po parih dneh hitro izginila ostala pa je v predelu vratu oz. ramen in sicer se ta pojavi kot sem že prej omenil ob daljšem sedenju ali če glavo potisnem nazaj in pogledam gor. Takrat občutim bolečino in sicer ne v hrbtenici ampak se mi zdi da bolj v mišicah na levi in desni strani od hrbtenice (trapezne mišice). Tu mi namreč tudi toplotni obkladki ne pomagajo.
Zanima me vaše mnenje kaj bi lahko še poskusil oz. katere vaje naj izvajam če sploh in ali bi v mojem primeru prišla v upoštev trigger point terapija. Naj še omenim, da imam delo, kjer sem bolj ali manj osem ur prikovan na stol, ter da sem športno kar aktiven (fitnes, tek, tenis…) vsaj trikrat na teden.
Hvala za ogovor in lp.

Pozdravljeni!

Brez pregleda je težko reči…lahko gre za zdrs medvretenčne ploščice, lahko gre za nadražen mali sklep hrbtenice, lahko gre za trigger točke v mišicah…in šele po pregledu bi vam lahko odgovorila ali vam bi trigger point terapija pomagala. Izvajajo se različne tehnike mobilizacije sklepov, manualne tehnike in trigger point terapija.

New Report

Close