Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže SLAP lezija – rehabilitacija

SLAP lezija – rehabilitacija

Pozdravljeni!
Zanima me na kakšen način lahko sam rehabilitiram SLAP lezijo ramena. Izvajam vaje za krepitev celotnega ramenskega obroča ali se osredotočim na določene mišice (če ja – katere?)? Izvajam tudi boleče gibe torej elevacijo, horizontalno addukcijo z zunanjo rotacijo,… ali se bolečim gibom izogibam?
Slišal sem tudi za visenje (pasivno, aktivno, mešano), ki naj bi pomagalo pri večini bolečin v ramenu. Glede na to, da se težko obdržim v visečem položaju (zaradi hitrih bolečin), nisem prepričan ali je to dobro izvajati (kot sem že prej omenil, ne vem če lahko izvajam boleče gibe – se zadeva lahko poslabša ali le izboljša)?

Hvala za vsak vaš nasvet in pomoč.

Pozdravljeni!

Ali gre v vašem primeru samo za poškodbo ramenskega hrustanca ali je poškodovana tudi kita bicepsa?

Posledica SLAP lezije je nestabilnost sklepa, zato so pomembne predvsem vaje za stabilizacijo lopatice in ramenskega sklepa – torej gre za ciljne vaje za vse mišice rotatorne manšete in stabilizatorje lopatice: predvsem m. trapezius spodnja vlakna in m. seratus anterior.

Pomembno pa je, da nobena vaja, ki jo izvajate, ne sme povzročati bolečine. Saj če vaja povzroča bolečino, potem možgani refleksno oslabijo tisto mišico, da ne bi prišlo do dodatne poškodba in vaja torej nima svojega namena.

New Report

Close