Najdi forum

Spoštovani!
Imam 32 let in se precej premalo gibam, sicer sem se začel šele zadnje čase (prevelike teže nisem imel nikoli)…

Prilagam vam 2 sliki. Na prvi je ponazorjena vaja pri kateri sem že pred skoraj 10 leti začutil močno bolečino na levi strani. Druga slika prikazuje mesto kje ta bolečina je. torej na notranji strani se začne in se širi navzven (debelejša črta = močnejša bolečina). gre za nenadno ostro bolečino, ki se je pojavila ob tem ko sem hotel nogo skrčit. obstaja točka tik pred bolečino, kjer je čisto vse v redu, ko nogo pomaknem centimeter dlje pa se pojavi kratkotrajna močna-ostra bolečina, ki mi takoj pove da se moram tej vaji izogibat…. skratka to je bilo 10 let nazaj, ta bolečina se ni ne slabšala ne boljšala, vedno je obstajala… preprosto sem se izogibal tej vaji saj pri drugih nisem imel problemov, sprijaznil pa sem se da je ta noga pač nekoliko manj gibljiva…

sedaj kakšnih 10 leti po prvem zaznavanju te bolečine sem opazil da ko dlje časa stojim (10 min in več) začutim po celotni strani kolka blago topo bolečino oz pritisk, ki me prisili da začnem nogo razgibavat po tem je bolje. tudi pri sedenju sem opazil da začutim nelagodno bolečino po nekaj časa vse nazaj v ledvični del, zato si pomagam z podlogo v spodnjem delu hrbta, ki mislim da mi nekoliko pomaga. najbolje pa je da se začnem razgibavat kar mi bolečino olajša. to me je seveda tudi prepričalo da ni druge kot razgibavanje. pa vendar me moti predvsem tista prva bolečina ki traja že 10 let in je še vedno prisotna. poskušal sem tudi na silo izvajati vajo iz zgornje slike do maksimuma, a to je zadevo poslabšalo in bolečina se je pojavila naslednje dni še prej, tudi v nekakšnih razteznih položajih, kjer je prej nisem zaznal, zato sem seveda nehal in stvar je prišla v običajno stanje v nekaj dneh.

mislite da sta ti dve bolečini povezani? ali gre za 2 različni stvari, in je ta topa bolečina ki jo čutim zadnje čase le posledica preveč sedenja/premalo gibanja? bi lahko kakorkoli domnevali za kaj gre in kakšne preiskave potrebujem? Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Bolečine v dimljah imajo lahko zelo različne razloge. Lahko gre za: nadraženo sklepno ovojnico, dimeljsko kilo, zdrs medvretenčne ploščice, natrganino kite, natrganino mišice, trigger točke v kateri izmed obkolčnih mišic, bolečina iz črevesja, prostate…zato vedno najprej naredimo pregled, da ugotovimo razlog bolečine, in nato lahko izvajamo ciljno terapijo na prizadeto tkivo. Se pravi dokler ne vemo razloga za tisto prvo bolečino, ne moremo vedeti ali sta bolečini povezani…

New Report

Close