Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Tendinitis supraspinatusa in subskapularisa

Tendinitis supraspinatusa in subskapularisa

Pozdravljeni.Imam sina ki trenira kajak.Star je sedemnajst let..Zadnje čase ima težave z levim ramenom,še posebno ko vesla.Šli smo na preiskave,končni izvid je dal diagnozo blagi tendinitis supraspinatusa in subskapularisa leve rame.Priporočena mu je konzervativna fizikalna fizioterapija.Zanima me koliko je uspešno to zdravljenje in kaj vi menite o tem.Lep dan vam želim.

Pozdravljeni!

Za simptomatsko zdravljenje tendinitisa je zelo učinkovita terapija z ultrazvokom. Pomembno pa je, da je roka za terapijo m. subskapularis v točno določenemu položaju, da se pride z ultrazvokom na prizadeto mesto in enako velja, ko se dela terapija za m. supraspinatus – roka mora biti v ustreznem položaju in ne sme samo prosto viseti ob telesu.

Druga pomembna stvar pa je, da se ugotovi vzrok, ki je pripeljal do tendinitisa – najpogostejši je neravnovesje mišic in sicer oslabljeni stabilizatorji lopatice. Še posebej je to pomembno za vašega sina, saj verjetno želi nadaljevati s športom…

Lepa hvala za odgovor,naslednji teden naj bi začel s terapijami.Imel naj bi terapije z laserjem in ultrazvokom.Zanima me ,kolko dni trajajo običajno ,ter koliko dolgo naj bi imel lažje treninge brez veslanja po vašem mnenju ?
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Ne moreva govoriti o vas, kako dolgo bo potrebovalo vaše telo za regeneracijo, saj je vsako telo svoj individuum s svojimi značilnostmi. Po mojih izkušnjah se v dveh do treh pravilnih terapijah z ultrazvokom zadeva umiri.

najlepša hvala za odgovor

lp Mirjana

Lepo pozdravljeni
Prejšnji teden je sin zaključil s fizioterapijami (imel je 10 terapij z UZ,TENS IN LASERJEM).Pomalem je začel spet s treningii(kajak)Pravi da so prisotne še bolečine v ramenu,vendar v blažji obliki(pet dni je nosil tudi kinezio trakove) .Kako si lahko sam največ pomaga za vnaprej ?

Pozdravljeni!

Roka med treningom ne sme nič boleti, drugače bodo težave posale kronične in bodo imele trajne posledice.

Ugotoviti je potrebno razlog, ki je pripeljal do vnetja kit.

New Report

Close