Najdi forum

Pozdravljeni.
stara sem 40 let.
zadnji dve leti imam dokaj močne glavobole,ki se začnejo v zatilju,kasneje se razširijo čez ušesa na vrh glave,pojavlja se tudi utripajoča bolečina čez čelo in občasno tudi čez oči.ob premikih glave se bolečina pojavi tudi v samem vratu,seva pa po levi roki vse do prstov,v levo lopatico in na sprednji strani v višini leve dojke.enaka je bolečina v desno roko,vendar izrazito manjša in manj moteča.pogosto opažam tudi da mi v samem vratu poči,nekako tako kot včasih ljudje “pokajo” z členki na prstih.(najpogosteje se to zgodi,če kaj berem,gledam tv in nato premaknem glavo ali če glavo nagnem proti ramenu.)
najbolj moteča in ovirajoča je pa pogosta omotica in nekakšna ” mlahavost”,oslabelost po telesu,občutek je tak
kot da bom naslednji trenutek omedlela,počutim se kot da telo kar zaplava..ta omotica se pojavlja pri hoji,tudi pri sedenju…pravzaprav kadarkoli,je sicer zelo kratkotrajna,nekaj trenutkov,nato izzveni…in se spet pojavi.vsa stvar je precej moteča tako v službi kot doma,sploh ker imam ves čas pojavljanja omotice občutek da bom padla.
pregledana sem bila na orl(nobenih posebnosti),pri nevrologu(prav tako nekih posebnosti ni bilo) in nazadnje še slikana z mr,izvid je sledeč-zravnana cervikalna lordoza.desno lateralno na novoju c4-c5 osteofit kompleks,ki iztiska sprednji likvorski prostor.na nivoju c5-6 je levostranska paracentralna discus hernija,delno iztiska sprednji likvorski prostor,desni lateralni osteofit kompleks zožuje spodnji del nevralnega foramna c5-6 desno.
na nivoju c6-7 je medvretenčni disk stanjšan,izraziteje levo,prisotna je discus hernija,ki iztiska sprednji likvorski prostor,ne povzroča pa kompresije hrbtenjače.
zaključek: hernija diska c5-6 levo paracentralno.hernija diska c6-7 levo paracentralno in intraforaminalno.relativna degenerativna stenoza i.v.foramna c6-7 levo in c5-6 desno.

moje vprašanje je sledeče-mi lahko terapija pomaga zmanjšati bolečine?ali je omotica(ki me najbolj ovira in skrbi)lahko posledica sprememb na hrbtenici?glavoboli tudi? se lahko v ozadju skriva kaj drugega?me skrbi,priznam.
si lahko kakorkoli pomagam sama?česa naj se izogibam?
hvala za vaš odgovor.uspešno delo še naprej.
lep pozdrav.

se oproščam-pozabila sem dopisati še to,da se mi občasno zgodi tudi to da v vidnem polju opazim črne pikice-kot “mušice”,nekajkrat se je zgodilo pa tudi to da so bile te” pikice” svetleče.to traja cca 10-15 minut,nato izgine in se nekaj dni ne ponovi.
pa še eno stvar sem opazila,da se mi pri premikih glave velikokrat zgodi,da čutim kako mi srčni utrip “preskoči”,in sicer tako, da normalnemu utripu sledi kratka pavzica,potem se pa pojavi močan utrip in mu sledi normalen ritem spet naprej,ali pa tej pavzici sledita dva hitra utripa in potem spet normalno naprej.
naj povem še to,da se zjutraj ko vstanem počutim relativno dobro,kasneje pa tekom dneva se bolečina in omotica stopnjujeta in slabšata.

Pozdravljena!

Bolečine v vratu pri gibanju, bolečine v levi roki in navzdol pri levi lopatici izvirajo zaradi zdrsa medvretenčne ploščice (diskus hernije). Bolečine v desni roki izvirajo zaradi kostnih izrastkov, ki dražijo živčno korenino.

Sama omotičnost (če so izključena ušesa, oči in motnje centalnega živčnega sistema) in glavoboli pa pogosteje bolj izvirajo zaradi trigger točk v vratnih mišicah, lahko pa so tudi posledica spremenjenega delovanja malih sklepov hrbtenice.

Fizioterapevti skušamo pomagati s trigger point terapijo (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/), da sprostimo napete mišice in pa z manulanimi tehnikami – poskušamo spraviti želatino v medvretenčni ploščici nazaj na svoje mesto. Z mobilizacijskimi tehnikami se izboljša delovanje malih sklepov hrbtenice.

Za vas je pomembno, da se držite tako, da ne provocirate bolečine v vratu in rokah. Nikakor v temu obdobju ne raztezajte vratu, ker bo slabše. Želatina mora najprej iti nazaj na svoje mesto. Izogibajte se sklonjenemu položaju glave: pomivanje posode, sesanje, kuhanje, likanje…večina gospodinskih opravil je problematičnih. Pazite, da sedite z glavo v nevtralnem položaju.

Pozdravljeni.
Najprej hvala za izčrpen odgovor.imam še eno vprašanje-ali mislite da bi mi terapija lahko vsaj malo izboljšala vsakdan glede na to da gre za “zastarane “težave,vsa zadeva se namreč vleče že dobri dve leti.vmes sem sicer poskušala z več gibanja.največ z hojo,redno sem tudi izvajala vaje za hrbtenico,ki mi jih je dala osebna zdravnica,vendar moram priznati,da mi veliko niso pomagale,velikokrat sem po telovadbi občutila še močnejšo bolečino,kak dan se niti obrniti nisem mogla..tako da domnevam da vaj sama ne izvajam pravilno.izogibam se sedenju,težjim bremenom…vendar opažam da imam težave tudi pri čisto običajnih opravilih-hoja v službo(15 min peš),umivanje zob….in podobno.
hvala za vaš čas in uspešen ter lep dan vam želim.
klavdija.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena, Klavdija!

Lahko odgovorim z malo nenavdnim odgovorom? : poslabšati stanja vam sigurno ne more, lahko ga izboljša in lahko se bolje počutite. Kaj ni vredno poskusiti in prekiniti s to dolgoletno agonijo?

pozdravljeni!
:):)hvala za odgovor.se strinjam z vami,izgubiti nimam kaj,kvečjemu lahko pridobim..
res vam hvala za čas in odgovarjanje.
se oglasim glede terapij:)

New Report

Close