Najdi forum

“Heksenšus”?

Pozdravljeni! Tri tedne nazaj sem zjutraj vstala, se obrnila, ko sem v levem vratnem predelu začutila žgočo bolečino in pok, kot da bi nekaj preskočilo. Se skobacam iz postelje po pol urah, tako, da si glavo “dvignem” z rokami. Bolečina ob premikanju oz. sploh sedenju, stanju, vsem, je bila neznosna. Ni bolel samo vrat in premikanje glave, ampak cela leva stran telesa. Ob rahlem premiku, me je streslo in zapeklo od vrata, po levi roki, nogi, vse do prstov na nogi, s tem, da se treseš. Da ne govorim o vožnji do bolnišnice. Sem šla takoj k dežurnemu, na slikanje, vse zgleda ok, diagnoza: “heksenšus”. Dobila naklofen tablete in seveda počivanje. Po enem tednu sem se lahko premikala dokaj normalno, vendar so bolečine še danes prisotne. Predvsem ne morem obrnit glave ne skrajno levo, ne desno, niti gor (do konca). Vseeno se mi poraja vprašanje. Ali je res vse to samo “heksenšus”, glede na to, da je bolečina leve strani mojega telesa bila pekoča, žgoča, primerljiva tisti, saj veste, ko se udarimo v komolec in je tu in tam še vedno prisotna ob premiku, vendar manj intenzivna.

Hvala za odgovor in LP

Pozdravljena!

Ja, heksenšus v vratu pomeni, da je prišlo do protruzije vratnega diska – torej do zdrsa medvretenčne ploščice, ki je zato dražila okoliška tkiva, kar se lahko čuti po roki navzdol oz. po hrbtu navzdol.

New Report

Close