Najdi forum

Poškodba oči

Pozdravljeni,
na vas se obračam za nasvet z nekoliko nenavadno poškodbo/težavo. Pred dvema letoma in pol so me zaradi pretirane uporabe računalnika (sem inž. računalništva) začele boleti oči. Simptomi so utrujene veke, glavoboli za obrvmi, bolečina oči na otip v zgornjem delu in zatečene veke. Težava je tako huda, da sploh ne morem delati na računalniku, gledati televizije, brati knjige ali dlje časa voziti avta. Bil sem že na očesni kliniki, nevrologu in ravmatologu. Vsi pravijo, da je z mano vse OK, jaz pa imam komaj odprte oči. S samim vidom nimam težav. Edini simptom, ki ne izgine je utrujenost vek (občutek, kot da 2 dni ne bi spal). Vse kaže, da bom moral sam sebi postaviti diagnozo. Zmeraj bolj sem prepričan, da imam poškodovano/izčrpano mišico, ki drži dvignjene veke (mišica Levator palpebra superioris). Prosil bi vas za kakšen nasvet, kako si lahko pomagam. Ali če mi lahko s kakšno terapijo pomagate vi. Hvala Lp.

Pozdravljeni!

Mišica, ki dviguje oči je oživčena z možganskim živcem. Če je ta živec okvarjen nekje v možganih, potem se to kaže kot delno odpiranje veke. Nevrologi znajo oceniti, ali gre za takšno okvaro ali ne.
Kar se tiče glavobolov in zategnejnosti, lahko izvirajo iz trigger točk v mišicah vratu. To se da pomagati s trigger point terapijo (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/[/url]).
Včasih je lahko občutek utrujenosti in pekočih oči tudi posledica trigger točk v sprednji vratni mišici…

New Report

Close