Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Zamaknjeno vratno vretence

Zamaknjeno vratno vretence

Spoštovani,

danes sem bil zaradi šumenja v ušesu na ultrazvoku vratnih žil. Žile so sicer v redu, zdravnica
pa je s tem ultrazvokom ugotovila tudi zamik vratnega vretenca in s tem v zvezi spremenjeno pot
vertebralke.
Zanima me, če se s fizioterapijo načeloma da kaj pomagati-postaviti vretence v normalni položaj.
Seveda imam že nekaj let težave z vratom (omejena gibljivost vratu, bolečine vratu, napete mišice ramenskega
obroča, glavoboli, …). Se pa terapij na vratu kar bojim, saj mi je osebna zdravnica rekla, da na kakšne manipulacije vratnih vretenc ona ne bi šla.
Lep pozdrav,

Robert

Pozdravljeni Robert!

Odvisno je, katero vretence je zamaknjeno, ali je to prirojeno ali pridobljeno in ali gre resnično za pozicijsko deformacijo ali morda samo za položaj zaradi izmikanju bolečini…v vsakem primeru bi vam odsvetovala kakršne koli manipulacije oziroma hitre, nenadne tehnike. Morda vam bo pomaala trigger point terapija in pa če je indicirana tudi nežne mobilizacijske tehnike, ki lahko izboljšajo položaj med vretenci.
Bodite previdni pri izbiri strokovnjaka, z vratom in vertebralnimi arterijami se ni za hecat…Izogibajte se maksimalni rotaciji vratu in ležanju na trebuhu z zasukano glavo.

Pozdravljeni.
Že dva meseca imam težave z vrtoglavicami in bolečinami v ledvenem delu hrbtenice. Prav tako čutim mravljinčenje v nogah in rokah, na čase so noge in roke slabotne. Vrtoglavice so že vsakodnevne in težko opravljam vsakodnevna opravila. Opravila sem rtg htrbenice, izvid se glasi takole: Izravnana cervikalna lordoza, sicer na skeletu CH ne vidim večjih posebnosti, iv. prostori so primerno široki. Precej poudarjena lumbalna lordoza, težiščnica LH je pomakjena naprej. Nakazana psevdospondilolisteza LV gradus i. Suspektna spondiloliza L V. Drugih večjih posebnosti na prikazanem skeletu ne vidim. Začetna iv. hondroza L IV – LV. Sacrum acutum , Lumbalizacija S I.

Mi lahko priporočate kam se, glede na izvid, naj obrnem naprej, da se stanje izboljša ? Stara sem 30 let.

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Vrtoglavica navadno ni povezana z bolečinami v ledvenem delu, tako da gre verjetno za ločene stvari. Glede na izvid so težave v ledvenem delu lahko posledica zdrsa medvretenčne ploščice in trigger točk v nekaterih mišicah. Lahko bi vam pomagala trigger point terapija v kombinaciji z manualnimi tehnikami.

Glede na to, da opisujete vsakodnevne vrtoglavice in mravljinčenje po celem telesu – roke, noge, bi bilo morda smiselno preveriti če vam morda ne manjka kakšen vitamin oziroma mineral v telesu, ki bi lahko povzročal taakšne sistemeske težave.

Pozdravljeni,
Stara sem 30 let. Pred parim mesecom sem bila napotena na mrt vratne hrbtenice, kjer so mi ugotovili premik vratnih vretenc in hemangiom. Med c4 in c5, c5 in c6 in se c 6 in c7. Po opisu zdravnika ena je premaknjena na ven druga in tretja nekako na stran. Nevem zaradi cesa je premik nastal, vem pa samo da me dolga leta muci,bolecine v grlu, omoticnost z neko vibracijo na zadnjem delu glave, ravnoteza, piskanje v usesih, pritisk v usesih, scitnica vcasih povisana, mravljincenje rok ponoci, bolecina v levi roki,trd vrat na eni strani,tezka zbranost, zivcenost.. Zanima me slednje, ali se lahko povrne v normalni polozaj brez operacije? .. In kaj storiti, saj zdravniki menio da ni to nic hudega premik, jaz pa stakimi tezavami zivim iz dneva v dan, in nevem kaj storiti? In zakaj mi vedno poka ko me pri zdravniku namesca hrbtenico, in to pokanje izvira iz vratne in prsne hrbtenice.. Saj namescanje vsak mesec tudi ni zdravo. Nosim tudi steznik za pomoc ravne drze.naj se dodam Imela sem tudi operacijo meniskusa v decembru lansko leto, v desnem kolenu im po njej imam se z levim kolenom bolece pokanje.so te tezave povezane lahko z vratno hrbtenico? Lp.

Pozdravljeni!

Kaj mislite s tem, da vam zdravniki nameščajo vretenca in da vam takrat poka?

Mislim kot pri hiropraktiku ko vas namesca mi vedno pokajo, in pri ortopedu enako. Doma me moz tudi obcasno dvigne telo in mi v vratni in prsni hrbtenici vedno poka. Je verjetno zaradi slabe drze? Tudi v sklepih mi vedno poka, v ramenu, v kolku.

Pokanje je posledica kavitacije plinov v sklepu.

New Report

Close