Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Vrtoglavica, odrevenelost

Vrtoglavica, odrevenelost

Spoštovani.

Na vas se obračam z vprašanjem glede mojih težav.

Pred enim mesecem sem nenadoma začutila mravljinčenje in odrevenelost desne roke in noge.Temu se je čez nekaj dni pridružila vrtoglavica.Odrevenelost je čez čas izginila,imela sem le čudne občutke ob pritisku z nogo ob tla.
Vmes sem imela preiskave krvi (borelipza,b12) in MR glave,ki je pokazal da gre za diskretno oz. Suspektno hiperintenzivno žarišče demiel.frontalno levo.
Nevrologija je ocenila,da je stanje brez posebnosti.
Mene moti to,da še vedno pogosto čutim v desni roki in nogi občutek nemoči in vedno bolj pogosto občutek tope bolečine v predelu lopatice na desni strani.Večkrat čutim mravljinčenje v tem predelu hrbtenice,ob premikanju mi velikokrat za hip zadreveni v kateri izmed okončinah.
Tisti hip ko čutim topo bolečino med lopaticami se mi to seli po roki in nogi.
Vrtoglavica je precej nespecifična,saj imam načeloma občutek,da me vleče na desno,temu je pridružena slaba kontrola nad glavo.
Nekaj dni so bili ti občutki intenzivni,sedaj občasni.
Sicer sem stara 27 let in imam otroka.Ker je zame precej težak,ga sedaj še toliko težje dvigujem,saj me večkrat zaboli,zapeče v predelu lopatice..

Sem v dilemi,ker ne vem kaj se dogaja.Bi ti znaki lahko kazali na težave z hrbtenico ali bi lahjo bili primerljivi s kakšnim nevrološkim obolenjem,kot je MS?

Pozdravljeni!

Vaši simptomi, glede na to, da se hkrati pojavljajo v roki in nogi, nakazujejo bolj na nevrološko motnjo kot na lokalno okvaro lokomotornega aparata. Na vašem mestu, bi šla morda k drugemu nevrologu po drugo mnenje in se pogovorila z njim o simptomih.

Spoštovani.

Hvala za odgovor. Danes imam tudi rtg hrbtenice, čeprav sem mnenja, da bi me moral osebni zdravnik napotiti vsaj k ortopedu in na MR celotne hrbtenice. Za mnenje sem vprašala tudi drugega nevrologa, ki prav tako pravi, da sam MR glave v tej fazi ne pove kaj veliko, saj lahko kaže na kakšno preteklo poškodbo ali migreno (pogosto imam migrene zaradi vnetja sinusov).
Bom šla še po eno mnenje nevrologa, da vidim kako bo. Sicer imam kontrolo v januarju.

Res je, na začetku je bila odrevenelost prisotna cel teden tako v desni nogi kot roki. Po tem se mi je začela pojavljati bolečina v prsnem delu hrbtenice – torakalnem delu, na tem predelu tudi mravljinčenje sploh ob spremembi položaja, občasno tudi bolečina, ki se je preselila v roko ali nogo. Pojavlja se mi tudi močnejša vrtoglavica ob sunkovitem gibu, ob premikanju glave pa občasno tudi bolečina v tem predelu hrbtenice. Ko dvignem otroka, se mi zelo zavrti. Ne vem, ali je lahko to nevrološkega značaja ali naj rečem za napotitev k ortopedu?
Vedno sem imela težave z dvigovanjem otroka, ker mi je bil pretežak. Pogosto ga tudi dojim v sedečem položaju in prav čutim napetost v hrbtenici in napetost v ramenih. Spim tudi zelo nerodno, saj imam vzglavnik že od nekdaj zelo vzdignjen in te dni prav čutim kako me od lopatice navzgor malce boli, če spim v takem položaju.
Nikakor ne izključujem nevroloških motenj (čeprav bi intenzivno vrtoglavico lahko pripisala tudi subjektivnim občutkom saj sem zelo občutljiva oseba in ko izvem kako diagnozo postanem panična), vendar menim, da glede na bolečine v hrbtenici ne gre le za to, ali so lahko bolečine, napetost in špikanje nevrološkega značaja?

Hvala za odgovor.

Lep dan še naprej.

Pozdravljena!

Mravljinčenej in omotičnost je res lahko tudi posledica napadov panike – napadi panike jih lahko potencirajo ali pa se dejansko pojavijo iz nič.

Kar se pa tiče napetosti hrbta in ramen bi se dalo pomagati s trigger point terapijo. Le ta odpravlja takšne težave, saj izhajajo iz mišic in sklepov.

New Report

Close