Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Ali lahko diagnosticirate sindrom miofascialne bolečine?

Ali lahko diagnosticirate sindrom miofascialne bolečine?

Pozdravljeni, že dalj časa imam težave, o katerih sem sedaj predbrala, da so vzrok lahko zategnjene mišice oziroma “sprožilne točke” ali vozli. Zanima me, če bi prišla k vam, ali lahko tudi opravite nekakšen pregled, v katerem ugotovite, ali gre pri meni za to. Sicer sem že bila na MR glave (vse v redu), čakam pa še na MR vratne hrbtenice, vendar je že nevrologinja rekla, da misli, da izvirajo težave iz “zategnjenega vratu” in da ne bi bilo treba veliko, da se popravijo. Stara sem 33 let, težave pa so se začele, ko sem morala nenadoma izpreči zaradi težav z želodcem (bolniška in nedejavnost en mesec). Sicer imam res sedeče delo in priznam, da nisem dovolj aktivna, pa tudi nosila sem nekaj časa pretežko torbo na levi rami. Zanima me še, kako bi lahko izvedela za ceno takega pregleda oziroma masaže, mi lahko napišete kak mail naslov? Vaša spletna stran na mojem računalniku ne deluje. Hvala!

Pozdravljeni!

Najpogosteje so za zategnjen vrat odgovorne trigger točke (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/[/url]) v vratnih mišicah in pomaga trigger point terapija. S pregledom se da natančno ugotoviti, katere mišice so krive za težave.

Žal ne želim forum izkoriščati za lastno promocijo, tako da če vas zanima cena posamezne terapije, se mi prosim javite na spodnji telefon…

Pozdravljeni, izvid kaže, da so vretenca v redu. Nekaj sem brala o trigger point terapiji in baje, da lahko premočen pritisk v predelu vratu lahko povzroči tudi paralizo. To verjetno velja le v primeru tistih, ki se tega lotevajo na lastno pest in pretiravajo?

Sicer imam težav kaj precej oziroma na več predelih, tudi mravljinčenje, bolečina na primer v čelu in piskanje v ušesu. Ker so druge stvari izključene mislim, da bi veljalo poskusiti s trigger point terapijo (sploh ker mi je maserka rekla, da imam zelo veliko vozlov), me pa zanima, če tako mislite tudi vi.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena!

Do paralize bi lahko prišlo, če bi s pritiskom poškodovali živčni pletež, ki se nahaja bolj na spodnjem srednjem delu vratu – kjer se ne sme pritiskati.

Za zvonjenje v ušesih lahko pomaga trigger point terapija le v primeru, če šumenje izvira iz določenih vratnih mišic – vzrokov za tinitus je namreč 100…
V vsakem primeru se boste po trigger point masaži bolje počutila, vrat bo bolj prožen in imela boste občutek, kot da bi nekaj kil odložila dol iz ramen. Menim, da se splača poskusiti vsaj enkrat – potem boste pa že videla za naprej.

New Report

Close