Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Fizioterapija in masaže Bolečine v VRATU in glavi

Bolečine v VRATU in glavi

Pozdravljeni,

pred kakšnim mesecem so se mi na ramenih in v vratu začele pojavljati bolečine. (Kot takrat ko napačno, preveč sedim za računalnikom). Zadnji teden se bolečine vedno bolj močne, bole me tudi glava, zadnji del oziroma celotno lasišče. Ponavadi je zjutraj dobro, sedaj pa tudi zjutraj ko vstanem, čutim bolečino.

Poiskusila sem si sprostiti mišice, ki so pripete na lobanjo, vratne in ramenske mišice. Nobene spremembe, boli pa zelo.

Zdi se mi, da ni problem samo sedenje za računalnikom, ker sem učiteljica akrojoge in se gibam dovolj. Se tudi raztezam. Že nekaj časa čutim manjšo bolečino v vratu ko ga dam nazaj.

Se gre tu za kakšno hernijo, oziroma je lahko kaj hujšega in je dobro, da obiščem zdravnika? Do sedaj ga nisem, ker mi ponavadi napišejo tablete proti bolečinam tega pa ne želim.

Lp
Sandra

Pozdravljena, Sandra!

Vaše težave lahko izvirajo iz trigger točk v mišicah in/ali iz protruzije vratnega diskusa. Svetujem vam, da obiščete fizioterapevta specilaista za Ortopedsko medicino, da vas pregleda in ugotovi kaj vam povzroča težave. Na osnovi tega vam bo lahko tudi naredil terapijo in svetoval kako naprej…npr. pri vratni henriji se odsvetuje v akutni fazi kakršnokoli raztezanje…

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni.
Pišem vam zaradi čedalje hujših bolečin v zgornjem delu hrbtenice in vratu.Ob premikanju glave čutim, kot bi se mi v vratnem delu drobil pesek.
Še posebej pa me skrbi, ker imam tudi glavobole, ki so se pojavljali nekaj časa občasno, sedaj pa lahko rečem, da me boli,tišči glava skoraj ves čas.Ali so ti glavoboli lahko posledica teh bolečin?Kajti zares me skrbi, da mi te pritiske v glavi lahko povzroča kaj drugega.

Bila sem pri osebni zdravnici, ki mi je predpisala protibolečinske tablete, ki mi ne olajšajo bolečin. Ona meni, da gre za glavobole, ki se jih bom pač morala navaditi. Stara sem skoraj 40 let, do sedaj lahko rečem, da me je glava morda bolela petkrat v življenju. Zato se s tako razlago ne morem kar tako strinjati in se z njo sprijazniti brez nekih preiskav.Napotila me je tudi k fizioterapevtu. Terapije mi niso pomagale čisto nič, vaje za vrat delam sedaj vsak dan. Mi je pa fizioterapevtka predlagala, da bi mogoče lahko probala tudi z manualno terapijo, ki bi mi morda lahko vsaj malo olajšala stanje.
V novembru imam tudi ortopeda in upam da me da vsaj na kakšno slikanje.

V februarju sem imela nesrečo na smučišču, udarec od zadaj, pri katerem mi je glava močno zanihala naprej in nato nazaj. Po udarcu me je po nekaj dneh začelo tiščati v prsnem košu. Poslana sem bila na urgenco,kjer so mi slikali vrat in hrbtenico, vendar ni takrat slika pokazala nič posebnega. Do poletja nisem imela potem nobenih posebnih težav.Sedaj pa imam približno dva meseca vsak dan hujše težave.
Ali je možno, da se kot posledica udarca pojavijo bolečine šele po tolikem času?

Naj omenim, da sem pred dvema tednoma hodila na štiridnevno terapijo k priznanemu bioenergetiku, vendar so bolečine v glavi sedaj še bolj izrazite kot prej, ne vem ali je lahko to tudi reakcija po terapijah.

Že vnaprej najlepša hvala za odgovor. Lep pozdrav,

Beky

Pozdravljena!

Glavoboli so pogosto posledica trigger točk v mišicah vratu (http://www.fizioterapija.net/blog/trigger-tocke-misicni-vozli/[/url]. Pomaga trigger point terapija. Pri nihajnih poškodbah vratu lahko pride do mikro poškodb vezi v vratni hrbtenici, ki niso vedne na slikanju. Posledica tega je nestabilnost vratu in pretirano obremenjevanje določenih zunanjih mišic. Razvijejo se trigger točke, ki povzročajo glavobol. Pogosto pridejo k meni tudi osebe, ki delajo nepravilno vaje – namesto da bi krepili notranje globoke mišice, krepijo zunanje mišice.

Pozdravljena,

zadnja 3 leta imam močne glavobole in moja osebna zdravnica pravi, da gre za migreno. Zanima me kaj lahko storim v zvezi s tem in ali je mogoče to zdraviti s fizioterapijo?

Vnaprej hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Če gre za resnično migreno, je vzrok hormonski oziroma gre za okvaro žilja, tako da s fizioterapijo ne moremo pomagati.
Če pa gre za tenzijski glavobol, le ta izvira iz sklepov vratne hrbtenice in/ali vratnih mišic – v tem primeru se da pomagati s trigger point terapijo: http://www.fizioterapija.net/blog/glavobol-v-zadnjem-delu-glave-in-trigger-point-masaza/[/url]

New Report

Close