Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija Bolečina zoba na dotik.

Bolečina zoba na dotik.

2 meseca nazaj sem šel k zobozdravnici, ker me je malo bolel zob (dvojka, zgoraj,levo), namreč imel sem karies in že malo je imel črne luknjice. Ta zob mi je zaplombirala in 1 mesec sem imel mir, ko me je kar naenkrat med žvečenjem Žvečilnega gumija prav ta zob močno zaskelil ( v njega sem močno ugriznil) in to skelenje je prešlo v bolečino, ki je trajala okoli 20 minut. Potem se je to začelo pri vsaki jedi pojavljati ko sem na njega ugriznil, zato sem šel še enkrat k zobozdravnici in mi je še enkrat na novo tam naredila plombo. Rekla mi pa je, da je mogoče tudi da je vnet zobni živec in da če ne bo bolje da se naj oglasim da bo v zob ”dala” neke igle in ga zdravila. Od takrat (2 tedna nazaj) pa do včeraj me je zob bolel samo ko sem pil toplo in mrzlo vodo ampak me je včeraj spet zabolel na ugriz. Danes sem imel tako ali tako pregled pri zobozdravniku in je rekla da to da me je 2 tedna bolel za mrzlo in na vroče pomeni da je vse v redu, hkrati mi je popravila trojko zgoraj levo. Ampak mene še zdaj zob na ugriz zaboli (zeloo), ampak samo če preveč ugriznem in opazil sem da me zaboli če ga potisnem iz notri navzven in zaboli me samo na eni strani zoba, če potisnem na drugi strani me ne zaboli. Opazil sem pa tudi da je zob malo preveč ven porinjen od ostalih. Kaj naj bi bilo narobe ?

Pozdravljeni,

zmerne težave, podobne, kot jih opisujete, nekaj dni do nekaj tednov po plombiranju zoba so lahko le začasen odziv zobnega živca na plombiranje. Zato je smiselno počakati, ali bodo izzvenele. V primeru, da se ne umirijo, ali celo stopnjujejo, pa gre za vnetje pulpe in je potrebno tak živec odstraniti iz zoba – zob zdraviti. Zdi se, da je v vašem primeru že tako daleč.

LP, dr. igor Potočnik

New Report

Close