Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija bolečine 4/6

bolečine 4/6

Pozdravljeni,

pred 1 mesecem me je začela boleti šestica desno spodaj. Zobozdravnica mi je rekla, da se je kljub plombi na tem zobu ponovno naredil karies in mi je zob plombirala. Ker redno hodim na preglede me je začudilo, da se je v roku nekaj mesecev od zadnjega pregleda pojavil tak karies, da me je zob tako močno bolel vendar sem zaupala presoji zobozdravnice (zob mi je tudi slikala).Po nekaj dneh je bil zob še vedno občutljiv, vendar se je zadeva počasi umirila. Včeraj me je zob ponovno začel boleti, danes mi ga je zobozdravnica ponovno slikala in mi rekla, da gre za granulom ter da se zoba ne da več zdraviti ampak ga je potrebno izdreti. Zanima me ali je mogoče, da se je situacija v teh manj kot 4 tednih tako poslabšala, da je potrebno zob izpuliti? Ali menite, da bi bilo smiselno pridobiti drugo mnenje? Ker imata tudi sosednja zoba plombe bi bilo po njenem mnenju smiselno narediti mostiček, česar pa se kar malo bojim.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovana,

Težko presojam le po zapisu, ne da bi videl npr. RTG sliko… Se pa zdi vse skupaj nenavadno. Kakorkoli že, zob ima očitno granulom. Na splošno rečeno, granulom sam po sebi ni indikacija za izpuljenje zoba. Tak zob je mogoče zdraviti, uspešnost zdravljenja je visoka, če je zdravljenje izpeljano korektno. Za kaj več pa bi moral videti RTG sliko.
Skratka: predlagam, da pridobite še kakšno mnenje.

LP, dr. Igor Potočnik

New Report

Close