Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija Boleči zobje

Boleči zobje

Pred enim mesecem me je začel boleti zob, levo zgoraj med 5 in 4. Čez ta dva zoba imam plombo, ki dobro tesni. Področje je bilo občutljivo na toplo in mrzlo. Jaz sem to občutila, kot da imam med zoboma luknjo, skozi katero mi gre noter v notranjost hrano in zato boli. Zobozdravnica mi je dala slikati zob. Ničesar ni bilo videti. Nato mi je zob odprla in dala tisto začasno plombo. 1 teden sem zdržala, nato je enako ponovil dežurni zobozdravnik. Danes po enem tednu sem spet šla k zobozdravnici, ker imam močne bolečine, ki niso konstantne, ampak pridejo, trajajo 10 minut in minejo. Hkrati z zgornjim levim delom čeljusti, ki me boli že od 7. do 1. zoba, me boli tudi spodnji levi del čeljusti od 7. do 1. zoba. Torej cela leva stran. Zobozdravnica mi je želela omrtvičiti živec na petici zgoraj, ampak, ker me zobje, če potolče po njih ne bolijo, se za to ni odločila. Spomnila sem jo na modrostne zobe. Naredile sva sliko in pravi, da bi lahko imela te bolečine, ki jih čutim dejansko pod zobmi od modrostnih zob. Zanima me ali res lahko modrostni zobje povzročajo takšno bolečine? Na sliki je vidno, da mi zgoraj levo pritiska modrostni zob na sedmico. Spodaj pa modrostni zob že leži in pravi, da sploh ne ve, če ga bo možno odstraniti, ker je preblizu glavnega živca. Zelo me je prestrašila. Sedaj imam napotnico za čeljustno kirurgijo. Zanima me vaše mnenje ali lahko še kaj drugega povzroča bolečine ali so res krivi modrostni zobje? Bolečine pa res potuje od sedmice do enice spodaj. Zgoraj pa bolečina izvira iz petice, kot sem že napisala, čeprav ni ničesar videti. Stara sem 40 let in prvič imam težave z zobmi. Drugače je bilo vedno vse BP.

Hvaležna bom za vsak odgovor, nasvet ali tolažbo, ker sem na smrt prestrašena. Bolečine blažim s protibolečinskimi tabletami.

Spoštovana,

za bolj točen odgovor bi potreboval RTG sliko in klinični pregled. Tako lahko le ugibam. Načelno velja, da bolj, kot je lokacija bolečine nedoločljiva, bolj verjetno je, da je vzrok težav bolj posteriorno (torej zadaj). Kaj več pa že težko rečem.
Tudi odstranljivosti retinirane osmice ne morem ocenjevati na pamet. Verjamem, da vam bo oralni kirurg znal to natančno oceniti. Če bo potrebno, bodo opravili 3D RTG sliko, kjer se lega zoba v odnosu do mandibularnega živca natančno vidi. Res so take operacije včasih lahko zahtevne. Vendar imamo v Sloveniji odlične oralne kirurge, zato verjamem, da se bo dobro izteklo.
LP, Igor Potočnik

New Report

Close