Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija Zobna korenina

Zobna korenina

Pozdravljeni,

Na ortopanu ki sem si ga dala narest predvsem zato da ga nesem k svojemu zobozdravniku v septembru(preventiva), se vidi na spodnji celjusti na 6 in 7 zobu-korenini, ena okrogla bula, cista). Zobje me ne bolijo, celjust tudi ne, nikjer ni zateceno…Se mi zdi da sem imela to zadevo (ali pa je bila na drugem zobu??) ze nekaj let nazaj ko so me slikali. Gre lahko to za kaksen granulom, vnetje, ..?Sam zob ima nekaj kariesa na kroni, ni pa nekaj obseznega. Problem je ker odhajam na dopust, prav tako pa je da dopustu tudi moj zobozdravnik. Hvala za odg.

Spoštovana,

fotografija ortopana žal ni zadostne ločljivosti, da bi lahko odgovoril na Vaše vprašanje. V pomoč bi bila tudi predhodna slika, za primerjavo stanja. Navedba, da je mogoče bilo na tem zobu, mogoče pa ne, mi žal ni v veliko pomoč.
Najlažje bo, da se obrnete na Vašega zobozdravnika, ko se vrne. Če zob ni simptomatski, je malo verjetno, da bi v kratkem postal simptomatski, če je lezija povezana z zobom.
V kolikor pa obstaja dvom za kaj gre, pa priporočam 3D RTG sliko – CBCT. Iz te slike bo eventuelno povezavo z zobom mogoče nedvoumno ugotoviti.

LP, dr. Igor Potočnik

New Report

Close