Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija zdravljen zob

zdravljen zob

Spoštovani g. doktor,

Prosila bi vas za vaše mnenje kaj naj naredim. Oktobra lani mi je moj zobozdravnik zdravil šestico zgoraj, 2 x menjava zdravila in potem zaključek s plombo. Če si potrkam na zdravljen zob je občutek drugačen kot pri ostalih zdravih zobeh. Ne da boli, ma je drugače. Ali je to zato, ker je zob mrtev ali mogoče ni kaj v redu. Zdravil mi je brez da bi se šla kaj slikat (ni bil granulom) in tudi po zdravljenju nisem naredila slike. Mi priporočate, da sliko sama naredim ]zdaj ali šele oktobra, ko bo minilo eno leto? Ali vam jo lahko pošljem, da vidite če je vse v redu?

Hvala vam in lepo pozdravljeni.

Vanja

Pozdravljena,

Težave z zobom kažejo na to, da z zdravljenjem najbrž ni vse, kot bi moralo biti. Pri zgornjih kočnikih gre največkrat za neodkrit 4 kanal. Zakaj RTG kontrola po zaključenem zdravljenju ni bila opravljena, ne znam pojasniti.

V primeru, ko so z zobom težave, je smiselno RTG sliko opraviti že prej, kot po letu dni. Če želite, mi RTG sliko lahko pošljete na e-naslov [email protected]

Lep pozdrav,

dr. Igor Potočnik

Pozdravljeni ponovno,

Še to me zanima. Ker bom menjala zobozdravnika mi je le-ta naročil, da naredim ortopan. Ali je boljše, da si posebej slikam zgornjo šestico ali bo v redu ortopan in se bo tam vse videlo? Ortopan bom naredila nekje konec maja, ker sem v začetku junija naročena pri novemu zobozdravniku. Bi pa želela da tudi vi pogledate in podate vaše mnenje.
Hvala in lep pozdrav,

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,

zobozdravniki običajno novim pacientom naredijo ortopan, da se celovito seznanijo s stanjem v ustih. Žal se eventuelni 4 kanal ne bo videl ne na ortopanu, ne na klasični lokalni RTG sliki. V ta namen predlagamo 3D rtg sliko : CB CT RTG sliko.

LP, dr. Igor Potočnik

New Report

Close