Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Endodontija Bolečina

Bolečina

Pozdravljeni,

Zobozdravnik mi zdravi kočnik spodaj, dobila sem zdravilo že tretjič, mislim da bo v redu, saj me zob zdaj ne boli. Zanima me pa glede lokalne anestezije pri zdravljenju. Jaz jo ne dobim in moj zobozdravnik mi vsakič reče, da mora čutit, da pride do konca korenine, mene pa boli, taka neprijetna bolečina….Ali to drži? Na vaši spletni strani sem prebrala postopek vašega zdravljenja in tam omenjate lokalno anestezijo. Kaj potem se jo dobi le pri endodontih? Hvala in lep pozdrav, Jasna

Spoštovana,

Opisano metodo za določanje dolžine korenine smo včasih res uporabljali. Danes menimo, da je nenatančna in jo stroka odsvetuje, Dolžino korenine je mogoče bolj natančno.določiti na osnovi RTG slike, vendar je za današnje strokovne standarde tudi ta metoda premalo natančna. Priporočena sodobna metoda določanja dolžine korenine je uporaba elektronskega določevalca dolžine (t.i. apex locator), s katerim je mogoče dolžino določiti na desetinko milimetra natančno (vsaj v teoriji), kar bistveno vpliva na uspešnost zdravljenja. Seveda je tudi s prej opisanimi metodami mogoče yob oydraviti, možnost uspeha pa je manjša.

Lep pozdrav,
dr. Igor Potočnik

New Report

Close