Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Otroci s posebnimi potrebami in dolgotrajno bolni otroci Otrok v skoraj vegetativnem stanju – zdravljenje v avstriji?

Otrok v skoraj vegetativnem stanju – zdravljenje v avstriji?

Pozdravljeni, se opravičujem, če morda tema ni primerna.

Sin je v začetku leta doživel počeno anevrizmo, kljub svoji mladosti. Sedaj se po bolnici potikamo že od takrat. Trenutno je zelo malo odziven, hrani se s sondo in glede zdravja v zadnjih dveh mesecih ni več napredoval. Polnoletnost je praznoval v praktično vegetativnem stanju.
Za kakšne domove in skupnosti kot Stara gora, Dornava, so čakalne dobe dve leti, za rehabilitacijo v sklopu URI Soča ni primeren – so mi pa omenili zdravniki, da je v avstrijski Radgoni nek podoben program, za manj zmožne, kamor bi ga pa lahko sprejeli. Žal mi noben ne zna povedati kje točno, sem pa informacijo o tovrstnem programu prejela že na večih mestih – tudi na ZZZS, kjer so mi celo dali obrazec za zdravljenje v tujini, v izogib večjim stroškom.
Upam torej, da ima kdo informacijo za kateri program gre, ker tudi z guglom si nekako ne znam pomagati v tem primeru. Vse ostale možnosti smo že počrpali, kakršenkoli info bi bil dobrodošel.

Hvala.

lp

Lepo pozdravljeni!

Beseda ni konj pravijo in vesela sem, da ste se obrnila tudi name.
Zelo žal mi je zaradi vsega, kar ste opisala in zavedam se, da ste res veliko prestala. Tega nihče ne bi smel prestajati.

Malo sem pobrskala še sama in tule je ena povezava na center, kjer se ukvarjajo tudi s pacienti po anevrizmi. Morda je to to, v kolikor ni, pa odgovorite in bomo iskali naprej. Imam nekaj vez v Avstrijski stroki in zaenkrat se še nisem obrnila nanje, ker sem dokaj dobra v detektivskem googlanju. V kolikor to ni pravi naslov, me ponovno kontaktirajte in bom poizkušala izvedeti kaj več od svojih kontaktov.

Tule je povezava: https://www.google.com/maps/place/Rehabilitationszentrum+St.+Radegund/@47.1819458,15.4825001,14.38z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0x0:0x525b0ad2c53e3502!2sRehabilitationszentrum+St.+Radegund!8m2!3d47.1819041!4d15.4835043!3m4!1s0x0:0x525b0ad2c53e3502!8m2!3d47.1819041!4d15.4835043

Želim vam, da kljub vsemu hudemu uredite vse čim manj boleče in po željah. Veliko moči in pozitivnih želja,

Olga

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

Pozdravljeni ponovno,

morda se bo sedaj moj namig zdel neprimeren glede na vaše vprašanje, vendar smo v tujini uspeli rešiti ugodno že toliko iz strani naše medicine brezupnih primerov, da za nasvetom upam stati.
za samo zdravljenje anevrizme za vašega sina, pa vam tule prilagam link seznama znamke SCHOEN, tudi za anevrizmo specializiranih klinik z doseganjem uspehov na področju zdravljenj:
http://www.schoen-kliniken.de/ptp/kkh/bhz/herz/aneurysma/leistungen/

Glede na starost vašega sina, bi bilo morda smotrno vsaj preveriti možnosti. jaz ne bi vse vere polagala na naše strokovnjake, šla bi vsaj po drugo mnenje v tujino. Seveda je to le nasvet.

Vse dobro,

Olga

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

New Report

Close