Najdi forum

Povračilo nevrofizioterapij

Pozdravljeni,
Gašper je na traheostomi in respiratorju in smo za eno leto dobili odobrene fizioterapije na domu 3krat tedensko, za dvojčka 1krat tedensko. (V odločbi piše: “Povračilo stroškov se opravi na podlagi računa in največ v višini in po cenah, ki veljajo za obračun zdravstvenih storitev v obveznem zdravstvenem zavarovanju”.

Sprva dobimo vrnjene fizioterapije v višini 20,79 eur. Ko preverimo koliko znaša cena takšne terapije v Ptujski bolnici je sicer 33,00 Eur podamo pritožbo. Dobimo odgovor in nam vračajo terapije po 22,44 eur. Polna cena nevrofizioterapije je 30,00 eur. Imamo privat terapevtkinjo.

Problem nastane, ko mamici z istim primerom v Mariboru vračajo polne terapije. Tej mamici na podlagi nas odvzamejo polno terapijo in dobiva 22,44 eur za terapijo. Ona se pozanima na ZZZS in otroku – dojenčku ne vem do katerega leta pripada polno povračilo nevrofizioterapije.

Maribor kliče Ptuj in pove, da nam morajo povrniti razliko celotnih terapij za celo leto. (Ta gospa dobi V Mariboru takoj povrnjeno).

Nas danes kliče direktor Zamuda iz ZZZS Ptuj nas “napizduje” po telefonu kaj si mi mislimo, da nam bi vračali razliko, saj imamo tako odločbo. Sploh ni mojega pustil do besede da mu je na koncu vrgel dol slušalko. Smo edini primer na Ptuju.

Zanima me na koga se naj obrnem, naj bodo za vse otroke enake pravice… ne glede na iz katere regije si. Ptuj je res katastrofa.

Se lahko na vas obrnem, če veste ali res to drži, da imamo pravico do polnih povračil nevrofizioterapij?

Hvala za odgovor

Petra Kitak
031 810 203

Spoštovana gospa Kitak,

jutri nadaljujemo z dogovorjenim, danes gospoda žal nismo dobili, smo bili prepozni., saj dela le do 15.00 ure. Ostajamo na vezi.

Prijeten dan,

Olga J. Bahun

______________________________________________ Zlo na svetu zmaguje takrat, ko dobri ljudje ne ukrepajo.

New Report

Close