Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Prekinitev police življenskega zavarovanja

Prekinitev police življenskega zavarovanja

Premijo za življensko zavarovanje plačujem že več kot 10 let. Ker se mi zdi to plačevanje brez vsake perspektive sem se odločil to zavarovanje prekiniti in “izterjati” privarčevani denar. Popolnoma mi je jasno, da verjetno ne bom dobil niti toliko kolikor sem vplačal. O kakšnem dodatnem “zaslušku” niti NE razmišljam. Res je tudi, da na polici piše, da je plačevanje zavarovalne premije dogovorjeno za 25 let. Ima kdo kakšne izkušnje s tem ko je želel prekiniti življensko zavarovanje in je posledično temu želel izplačilo vloženega zneska. Zavarovalna polica je sklenjena pri zavarovalnici Triglav. Vem, da bo prej ali slej treba poskrbeti za svojo bodočnost. Ta denar bi investiral v drugo naložbo(kovine).
Hvala in lep dan.

Pozdravljeni,

pogoji za prekinitev zavarovanja se pri posameznih zavarovalnicah in posameznih vrstah zavarovanj razlikujejo. Navedeni so v splošnih pogojih, ki jih prejmete ob sklenitvi zavarovalne police. Zavarovalnica Triglav ima splošne pogoje dostopne na spletni strani.
Zavedati se morate, da se s prekinitvijo življenjskega zavarovanja odrekate tudi socialni varnosti vašega otroka oziroma vaših najbližjih. Če želite vlagati v kovine, vam svetujemo, da na zavarovalnici vprašate, ali vam lahko ponudijo takšno vrsto naložbene možnosti in tako ne prekinete zavarovanja, pa tudi za varnost bo še naprej poskrbljeno. Oglasite se osebno na zavarovalnici ali pa jih pokličite na brezplačno številko (080 555 555) in skupaj boste našli najbolj primerno rešitev za vas.

Lep vikend,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Spoštovana ga.Sanja. Prav lepa hvala za odgovor, ki me žal ni zadovoljil. V vašem odgovoru mi sicer svetujete, da naj se na zavarovalnici pozanimam kakšne so naložbene možnosti. Tako in tako mi bodo na zavarovalnici svetovali kot bo njim odgovarjalo. Žal je tako, da zavarovalnice svetujejo tako da imajo sami največ “ogromnega” dobička. Vlagatelji jih kaj dosti ne zanimajo. (razen pri dobičku).Zavarovalnicam je bistvo ogromni dobiček.Žal. Možnost, da mi dobro svetuje je morda kakšen kolega ali priajtelj, ki mu zaupam in ki se nekako spozna v ta vlaganja. Takega kolega žal nimam.Po moji kmečki logiki so edina vlaganja trenutno v nogavico. Kot sem že omenil vidim “pametno” vlaganje v kovine, ki jih imaš shranjene fizično. Po nekajletnih statistikah (recimo 10 let) pa vidimo, da cena kovin raste(razumljivo na dolgi rok). Bomo pač morali iz tega črpati za našo bodočnost(pokojnino).
Hvala in lep dan.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

življenje prinaša različne naloge, odgovornosti, želje, probleme in izzive. Način varčevanja ali vrsto zavarovanja je potrebno izbrati glede na potrebe trenutnega življenjskega obdobja.

Ključni lastnosti naložbenih življenjskih zavarovanj sta:
– varčevanje v izbrani naložbi,
– zavarovanje s katerim družini zagotovite finančno in socialno varnost v primeru smrti zavarovane osebe.

Vrednost premoženja na naložbenem življenjskem zavarovanju je odvisna od izbranega vzajemnega sklada na polici in njegovega gibanja in ne od posamezne zavarovalnice. Finančna kriza je pomembno vplivala na poslovanje vzajemnih skladov. Zavarovalnice svojim strankam navadno omogočajo različne palete naložbenih politik. Posameznikom, ki so bolj naklonjeni tveganju, priporočamo večji delež delniških naložb, vsem tistim, ki tveganju niso naklonjeni, pa priporočamo konzervativnejše oblike varčevanja.

V zavarovalnici KD Življenje strankam ponujamo tudi vlaganje v ETFS Physical PM Basket, ki je tržni vrednostni papir plemenitih kovin. Tržni vrednostni papir plemenitih kovin omogoča kritje v fizični obliki. To pomeni, da je tržni vrednostni papir plemenitih kovin v imenu izdajatelja zavarovan s kovino v fizični obliki pri skrbniku. Skrbnik se ravna po pravilih standardnega trgovanja, ki jih narekujeta trgovinski združenji London Bullion Market Association in London Platinum and Palladium Market.

Zavarovalnice se venomer sprašujemo, kaj zavarovanci želijo, kaj potrebujejo, kako bodo sprejeli ponudbo in ali je to res dobro zanje. Ponudba zavarovalnic je v današnjih časih zelo raznolika, zavarovanja, ki jih sklenejo stranke, pa zelo prilagodljiva skozi celotno obdobje trajanja.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Glede na Vaše vprašanje, v zvezi z prekinitvijo zavarovalne police so zadeve sledeče.

Zelo težko boste prišli do stredstev, ker morate izpolnjevati pogoje za odkup.

Ti so:
izselitev iz republike Slovenije
smrt ožjega družinskega člana
100% trajna invalidnost (morda ni pogoj 100% invalidnost, ampak manj)

Ne morem Vam zagotoviti, da morate ravno te pogoje izpolnjevati, ampak v večini polic starih 10 let so pogoji takšni.

Zavarovalnica, ki ste jo navedli bo zelo težko prisluhnila katerim drugim razlogom za dvig stredstev, vsaj pred 3mi meseci ni. Odvisno je tudi od primera.

Imate pa možnost dati polico v kapitalizacijo, pomeni, da premij ne plačujete več, poskusite lahko tudi skrajšati dobo, kar načeloma ne bi smel biti problem.

Glede vlaganja v kovine, delnice, sklade itd… dobro premislite, kakšno tveganje ste pripravljeni sprejeti.
Če tveganja niste pripravljeni sprejeti, potem Vam vse te zadeve odpadejo. Kovine so trenutno dobrem trendu, ampak tudi tukaj se dogajajo nihanja kot pri delnicah, skladih itd…

Lp

Plačeval sem 7 let KD Življenje – dinamični paket. Zavedati se je potrebno, da gre v prvi vrsti za zavarovanje in šele po tem za investiranje v posamezne sklade. Plačeval sem 700€ letno = 58,37€ a mesec brez indeksacije = 8,37 € v zavarovanje in 50€ v sklade. Motile so me določene stvari, predvsem netransparentnost, saj si le konec leta dobil število točk, ki jih imaš na svojem računu. Celotna poanta je v tem, da se od teh 50€ cca. 10 € takoj izgubi za neke administrativne fore in tako nikakor ne prideš v pozitivo, vsaj v času krize ne. Moram priznati korektnost ob izstopu, saj niso nič komplicirali. Od skupnega zneska (napisano v pogodbi) se odšteje 1% zaradi izstopa 5 let pred zaključkom zavarovanja (imel sem 30 let) in 6,5% na zavarovalniške posle. Ker dobička ni bilo se 25% davka od tega ne upošteva. Uglavnem, po 7 letih =4900€ vplačil od tega 700 v zavarovanje, je izkupiček pri zbranih cca. 350 točkah in vrednosti nekje 6,5 € in odbitih procentih nekje 2300€. Vse korektno, vendar proč od produktov, kjer ti drugi investirajo denar + država se povsod slini zraven. Moje mnenje, če kolebate med tem ali bi izstopili ali ne, razmislite o tem ali res potrebujete življenjsko zavarovanje (ko boste jemali kredit za hišo bo banka želela da sklenete še enega pri njih) in če vas moti mesečni strošek in če imate občutek da se nikamor ne premakne nič, čimprej zaključite ker je občutek res dober.

Pozdravljeni,

prekinitev in ponovna sklenitev zavarovanja nikakor ni ugodna rešitev, saj v tem primeru izgubite finančno in socialno varnost, predčasna prekinitev pa je povezana tudi s stroški, ki nikakor niso zanemarljivi, kot ste sami zapisali. Želimo poudariti tudi, da se v prvih treh letih zavarovanja praviloma obračuna večina stroškov po polici, tako, da prekinitev v začetnih letih, če res ni nujno potrebna, zelo odsvetujemo.

Vsekakor pa predlagamo, da upoštevate naslednja dejstva:

– Naložbeno življenjsko zavarovanje ni zgolj varčevanje. Že od prvega dne trajanja zavarovanja smo zavarovani za zajamčeno višino izplačila v primeru smrti zavarovane osebe, ki vam in vaši družini zagotavlja ohranitev življenjskega standarda v primeru, da se vam zgodi najhujše.

S prekinitvijo zavarovanja so povezani določeni stroški: stroški odkupa (ki se razlikujejo med produkti) in plačilo davka (pogodba je sklenjena ob določenih predpostavkah tako smo praviloma oproščeni plačila davka, ker pa jo predčasno prekinjamo in tako določene predpostavke niso več aktualne, smo dolžni poravnati tudi vse obveznosti glede plačila davka, kot npr. davek od prometa zavarovalnih poslov, davek od dobička), kot ste tudi sami omenili.

Naložbena življenjska zavarovanja omogočajo veliko fleksibilnost, saj lahko spremenite:

a.) višino premije
b.) začasno prenehate s plačevanjem premije (kapitalizacija)
c.) dvignete del privarčevanih sredstev (predujem)
d.) zamenjate naložbeno politiko (če tveganju v določenem trenutku niste naklonjeni izberete Zajamčeni paket).

Svoje zavarovanje lahko torej prilagajate trenutnim potrebam, zmožnostim in željam.

– Naložbeno politiko lahko spreminjate in prilagajate kadarkoli v času trajanja zavarovanja, s tem da je enkrat v koledarskem letu ta storitev celo brezplačna. Z ustrezno spremembo naložbene politike si lahko zagotovite višjo donosnost svojih sredstev in z izbiro različnih naložbenih možnosti lahko zmanjšate naložbeno tveganje.

Če o prekinitvi zavarovanja razmišljate zaradi padcev in nezaupanja v sklade in si želite povsem varno naložbo v Adriaticu Slovenici ponujamo možnost Zajamčenega paketa, ki garantira vsaj 2,75 % letno donosnost. V letih 2010 do 2012 je povprečna letna stopnja donosa Zajamčenega paketa znašala 3,9 %, zato smo poleg zajamčene donosnosti v višini 2,75 % v povprečju pripisali bonus v višini 1,15 %.

Naložbeno življenjsko zavarovanje je torej sodobna oblika zavarovalnega produkta s katerim poskrbite tudi za dolgoročno varčevanje. Dejanska donosnost vaše naložbe se izkaže v daljšem časovnem obdobju, saj se nihanja na kapitalskih trgih izravnajo.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Spoštovani,
pred časom sem želela kapitalizirati polico naložbenega zavarovanja pri triglavu. V poslovalnici mi je bilo rečeno, da naj raje vzamem denar, potem pa naredim kapitalizacijo, da pa moram pred tem še tri mesece polico plačevat. Denarja za to več nimam, ker sem ga, logično, rabila za nekaj drugega, polica pa me še tri mesece čisto brez veze samo stane. Kako je v resnici s tem? Me je nekdo spet našajbal? Saj ni da bi govoril …
Hvala za odgovor

Pozdravljeni,

predvidevamo, da so vam svetovali dvig dela privarčevanih sredstev (predujem), kjer je bil pogoj plačevanja premij še 3 mesece in po tem tudi kapitalizacijo police. Kapitalizacija police namreč ni mogoča po izplačilu odkupne vrednosti v primeru odkupa police, saj to pomeni prekinitev zavarovanja.
Kapitalizacija pomeni ohranitev življenjskega zavarovanja brez plačila premije. Spremeni se le višina zavarovalne vsote za primer smrti, medtem ko se vaša privarčevana sredstva še naprej plemenitijo v izbrani naložbi. S kapitaliziranim zavarovanjem ste tako tudi v bodoče zavarovani za primer smrti. Kapitalizirano zavarovanje lahko tudi kadarkoli odkupite.

V kolikor nimate dovolj denarnih sredstev za plačevanje nadaljnjih treh premij, vam svetujemo, da se oglasite osebno na zavarovalnici in jih vprašate o vseh možnostih, ki jih ponujajo.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Konec leta 2010 sem na zavarovalnico poslal dopis v katerem sem želel, da mi pojasnijo postopek prekinitve plačevanja življenjskega zavarovanja in znesek, ki bom dobil izplačan (plačeval sem 60 EUR mesečno, od tega je šlo 50 EUR v neke sklade, kot varčevanje, 10 EUR pa za nezgodno zavarovanje). Ko sem sklenil zavarovanje, mi je zastopnik zatrdil, da lahko po treh letih z nekaj malega odbitka prekinem in dvignem denar. Od zavarovalnice sem prejel odgovor, in sicer so mi poslali za izpolniti in podpisati prejemnico, na kateri je pisalo, da zavarovalnica predčasno odkupi zav. polico in da po tem nima več obveznosti do mene kot zavarovanca. Znesek, ki ga dobim za predčasni odkup pa je bil 46 EUR (torej po treh letih plačevanja obrokov po 60 EUR, ne dobim ven niti enega obroka). Seveda se s tem nisem strinjal in nisem podpisal ter poslal prejemnice. Pričakoval sem, da se mi potemtakem, ker ne plačujem več premij in nisem podpisal prejemnice, polica kapitalizira po zakonu. Sedaj sem po letih ponovno skušal dobiti informacijo koliko dobim izplačano iz police in mi povejo, da polica več ne obstaja, ker je bila takrat prekinjena na mojo željo. Lahko pa mi še vedno izplačajo tistih 46 EUR, za katere še vedno čakajo na podpisano prejemnico, kot so mi zatrdili sedaj.
Ali mogoče kdo ve, je možno, da so kar prekinili polico, namesto kapitalizirali? Kaj lahko storim?

New Report

Close