Najdi forum

KD Življenje

Kakšne izkušnje imate s to družbo? Ima kdo sklenjeno življensko in nezgodno zavarovanje? Je res boljše kot na primer pri zavarovalnici Maribor ali Triglav?

Hvala vnaprej in lep večer še naprej!

jaz sem imela in prekiniral, brezveze je vse to. če misliš šparat, šparaj na banki. če rabiš samo zavarovanje, se zavaruj pri zavarovalnici.
še noben po xy letih ni dobil nič več kot je vplačal. to pa je brezveze. vse to, kar ti tam razlagajo in obljubljajo, da je možno dobiti, je larifari.

Nisem vedela, da še obstajajo ljudje, ki sklepajo kao neka varčevanja…
Kaj ni bilo dovolj informacij o tem kako so te stvari zelooooooooo NE uspešne.

Pa nehaj delat reklamo po MONu za KD…. ne pomaga… zavarovalničarji raje začnite iskat resno službo in delo…prodajanje megle je pase .

nova
Uredništvo priporoča

Stran vržen denar.Ne dobiš ven niti vsega vplačanega, kaj šele donosov, obresti ipd. Goljufija na kvadrat. Nikar ne vplačujte v te sklade. Tako ali tako pa bodo v kratkem pocrkali in adijo vaš denar.

Že pred dvema letoma sem prenehal plačevat – prekinil.

Dobrodošel bi bil še kakšen komentar nekoga, ki ima sklenjeno zavoarovanje, da vidimo razloge, zakaj pa “da”. Stvari niso črno-bele.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Imela sem sklenjeno življenjsko zavarovanje, plačevala precej let, potem pa izvedela, da je moje stanje vplačanih sredstve nekje pol tolikšno, kot sem nominalno vplačala. Npr., če bi v resnici vplačala 10.000 EUR, je KD Življenje nekje ZLUFTALA 4000 EUR (slabe naložbe ali kaj)!!

Potem sem znorela in vzela vse ven, ker se ne pustim tako nategovati! Še če šparaš doma v predalu, imaš vsaj nominalno enak znesek kot si ga vtaknil v predal. Ne pa, da bi dal v predal 10 jurjev, po parih letih bi bilo pa v predalu 6 jurjev???!!!

Stran od teh nategunov, z našim denarjem si izplačujejo lepe plače, to je vse.

Tudi imam KD Življenje, zdaj bo 5 let od tega in razmišljam, da bi prekinila in se zavarovala pri eni od zavarovalnic (bolezni, nezgode, smrt), varčevala pa na banki, kot ste tu že omenjali.

Koliko pa ste dobili nazaj tisti, ki ste varčevanje prekinili?

Najprej da povem, da nisem agentka in ne delam v zavarovalništvu. Pred 6 leti sva oba z možem sklenila fondpolico in začela vplačevati okoli 25 evrov, kasneje sem premijo za oba povišala na 36 evrov. Vplačujeva torej res zelo malo. Letos sem pri nakupu stanovanja potebovala denar in sem zaprosila za dvig 50% nabranih sredstev z obeh polic (pri kapitalilzaciji bi ostala brez denarja, pri celotnem dvigu bi več izgubila zaradi davka, ker bi polici prekinila pred manj kot 10 leti, pa še znesek, nakazan na račun bi se mi upoštevali pri otropkem dodatku in plačilu vrtca). Pri dvigu sem ugotovila, da sva z možem dejansko dobila izplačano le malenkost manj kot polovico vplačanih sredstev (mogoče 20 evrov manj), tako da do izgube je prišlo, ampak ne drastične, še posebej če upoštevamo današnje razmere na trgu. Jaz sem optimist in še naprej plačujem premije 🙂

Na banki pa je varno varčevati? Kaj pa vem… večkrat ravno tu beremo nasprotno.

Pozdravljeni

Zelo me žalosti, ker so forumi velikokrat pljuvalnica in zlivanje žolča ljudi, ki so veseli ko sije sonce in depresivni ko dežuje. Ljudje, ki pa iščejo nasvet pa le tega ne dobijo.

Sam menim, da KD Življenje ni ne boljši ne slabši od ostalih, je pa res, da je edina specializirana življenjska zavarovalnica v Sloveniji. So precej inovativni pri razvijanju produktov in vam lahko ponudijo kar vam drugi ne morejo.

Glede Fondpolice, pa je stvar podobna ostalim zavarovalnicam, le da enkrat govorimo o Triglavu enkrat ob Zavarovalnici Maribor.

Vse police, ki so vezane na vzajemne sklade imajo danes problem, ker so delniški trgi padli in nekateri se še niso pobrali ( zlasti balkanska regija ). Povdaril ba bi, da vse naložbene police dopuščajo možnost menjave naložb.

Nikakor nikomur ne svetujem prekinjati naložbneih polic (no, če res nima finančnih težav), ker svet bo preživel in vzajemni skladi se bodo pobrali. Celo prednost imate sedaj, ker poceni kupujete in boste čez leta dražje prodajali.

Pa še to, pozabljamo, da govorimo o ZAVAROVANJIH. Vse te police so najprej zavarovanje in šele potem varčevanje. Pa še to, DOLGOROČNOST, žal ni hitrih donosov čez noč.

ŠE ENKRAT, NE PREKINJAJTE POLIC, RAJŠE POJDITE NA ZAVAROVALNICO PRI KATERI IMATE SKLENJENO IN SE POGOVORITE O MOŽNOSTIH – SPREMEMBAH POLICE.

Pa lep dan še naprej

Zastopnik

hej hej

Jaz sem pred 2 mesecema sklenil pri KD Življenje Življenjski kasko za 100. 000 eur, ker so najcenejši. Sem primerjal tudi na netu, in so res najcenejši.

Pa kar direktno na zavarovalnico sem šel sklenit, nič niso težili in vsiljevali.

Meni so ok.

čp

boš težko našla koga takega, ker se zavarovanja sklepajo z aminimalno 20 let, koliko časa pa oni še ne obstajajo…. tisti, ki pa predčasno prekinejo, pa ravno srečni in zadovoljni ne morejo bit
iz dveh razlogov:
1. ker so slabo prebrali podjoe, ker piše, da peva leta večino vplačujep provizijo za upravljaneje
2, ps se opravičujem za tiskarske napake, pišem na slepo, vidim samo eno veliko plavo polje tam kjer je vnos besedila :Pker se borzni trgi še nekaj časa ne bodo pobrali

Lep pozdrav vsem skupaj,

pri naložbenih življenjskih zavarovanjih ne gre le za naložbo in plemenitenje sredstev. Pomembno je vedeti, da je zavarovana oseba v času trajanja zavarovanja zavarovana (že od prvega dne sklenitve zavarovanja) z zavarovalno vsoto za primer smrti, ki je minimalno izplačilo za katerega v teh primerih jamči zavarovalnica. Če imate poleg naložbenega življenjskega zavarovanja sklenjeno tudi dodatno nezgodno zavarovanje, vam zavarovalnica jamči izplačilo tudi v primeru vključenih kritij v dodatnem nezgodnem zavarovanju.

Prav zgoraj zapisana prednost pa je ena izmed ključnih lastnosti naložbenih življenjskih zavarovanj, ki poleg varčevanja v izbrani naložbi omogoča hkrati tudi finančno in socialno varnost posameznika in njegove družine, z izplačilom v primeru smrti zavarovane osebe.

Vrednost premoženja na naložbenem življenjskem zavarovanju je odvisna od izbranega vzajemnega sklada na polici in njegovega gibanja in ne od posamezne zavarovalnice. Finančna kriza je pomembno vplivala na poslovanje vseh vzajemnih skladov.

Najslabše je prekiniti zavarovanje in skleniti novega drugje. To je povezano z velikimi stroški, ki se jih ljudje ne zavedajo. Če prekinete obstoječe zavarovanje in sklenete novega, boste pri novem zavarovanju zopet plačali stroške, ki ste jih na obstoječem zavarovanju že plačali. Stroški so del vsakega finančnega produkta (banke, zavarovalnice itd.).

Najprej se posvetujte s svetovalcem oziroma pokličite na našo brezplačno številko 080 30 30, kjer vam bomo dogovorili termin s svetovalcem. Mogoče je treba na zavarovalni polici samo kaj dopolniti, morda samo prestaviti naložbe. Veliko naših zavarovancev, ki v tem trenutku ne želijo sprejemati tveganj, se je odločilo, da sredstva preusmerijo v Zajamčeni paket, ki zagotavlja najmanj 2,75-odstotno letno donosnost.

Upam, da smo vam pomagali. Odločitev pa prepuščamo vam 🙂

Lp,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Moj oče je imel neko naložbeno življenjsko zavarovanje. Mislim da fondpolico.
Umrl je zaradi prometne nesreče. Ker je bil zavarovan mi je zavarovalnica zaradi smrti izplačala 60.000 eur. Oče me je dal kot upravičenca na polico. Mislim da se zavedamo zavarovanj šele po tem ko se nam kaj zgodi.

v katere sklade pa se splača vlagat, tudi jaz imam življensko zavarovanje v KD, oz kateri so nagnjeni k rasti in ne padcu, trenutno delam z minusom kd balkan?

sicer pa je tudi verjetno s s teh skladov prenesti v zakjamčene, o katerih je govorila ga. Sanja, ali semotim??

Pozdravljeni,

pri Fondpolici lahko sestavo naložbe enkrat letno brezplačno spremenite. Ponujamo pestro izbiro naložbenih možnosti. Poleg možnosti nalaganja sredstev v posamezne sklade ali Zajamčeni paket, vam je na voljo tudi dodatna ponudba naložbenih paketov.

Ustrezna oblika varčevanja se od posameznika do posameznika razlikuje, kot se razlikujejo tudi naložbene strategije. V večji meri mora biti način varčevanja odvisen vsaj od vaše starosti, preostale delovne dobe, socialne varnosti, premoženja in obveznosti ter družinskega stanja.

Priporočamo vam, da se oglasite na naši poslovalnici, kjer lahko skupaj izberemo najbolj primerno naložbeno politiko.

Seznam naših poslovalnic je tukaj[/url] – poglejte pod Oddelek za spremljanje zavarovanj.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Moj agent ne dela več tam… a lahko kar pokličem na vašo številko, pa mi pošljete koga domov…. oziroma se oglasim pri vas, in ali sklenem precej manjšo zavarovalnino, ali prekinem vse skupaj? rada bi videla koliko bi dobila če bi prekinila…. rada bi izračun 🙂

Pozdravljeni,

pokličite na našo brezplačno številko 080 30 30, kjer vam bomo posredovali primeren kontakt ali pa se oglasite osebno na naši poslovalnici. Skupaj bomo našli najbolj primerno rešitev za vašo obstoječo polico.
Seznam naših poslovalnic je tukaj[/url] – poglejte pod Oddelek za spremljanje zavarovanj.

Lep dan,
Sanja

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

Živjo

Sam bi vam priporočal, da se oglasite na sedežu KD Življenja v Ljubljani in uredite spremembo sklada.

Sicer pa je izbira sklada zelo odvisna od vaše želje in potreb po varčevanju. Če varčujete na dolgi rok (15 ali več let) potem ni nič narobe z malce bolj tveganimi skladi. Če bi radi denar vnovčili pred 15 leti varčevanja potem pa manj tvegane sklade ali celo garantirane.

Predvsem pa bi povdaril še enkrat, rezultat varčevanj se pozna na dolgi rok. V takšni obliki varčevat 5 let nima smisla. Je le banka.

Lep dan
Zastopnik

New Report

Close