Najdi forum

Koliko bo moja pokojnina

Verjetno bom dočakala i bila upravičena do pokojnine leta 2021, imela bom 40 let neprekinjene delovne dobe.

Ne znam pa si predstavljati koliko, vasaj približno bo takrat moja pokojnina. Trenutno je moja netto plača 800€ torej brez malice. Sem pa pred leti imela nekaj let malo več. Vem da gledajo najboljših 20 let. Koliko bo po vaše moja pokojnina?

Zakaj bi mi ugibali znesek tvoje pokojnine, saj nimamo podatkov o vplačanih prispevkih.
Na zpiz odnesi vlogo za izračun pokojnine skupaj z delovno knjižico (čeprav so stare, so lahko pomoč pri kontroli izračuna) in v treh tednih boš imela izračunano vse, kar te zanima.

slabih 60%

nova
Uredništvo priporoča

najmanj 538 evrov.

slabih 60%
[/quote]
Ne tako na pamet, no.
Od česa 60%? Kaj predstavlja 100%?
Po tvoji razlagi bo avtorica mislila, da 60% od današnje plače, kar seveda ne drži.

20 najboljših let ali 20 zadnjih let ali 20 najboljših v kosu?

eh, kaj ti koristi 20 najboljših let če je inflacija taka, da 20 let nazaj je bil evro vreden trikrat več????

Te državne penzije so nateg nacije.



Povprečna mesečna neto plača na zaposleno osebo v Sloveniji za maj 2000 je znašala 118.275 SIT in je bila za 3,1 odstotka višja kot aprila 2000.

To je manj kot 500€ – zato je zadnjih 20 let praviloma isto kot najboljših 20 let, praktičnoni razlike.

Pozabite vi, da bo to kaj poštenega doprineslo. Realna inflacija je po nekaj % letno (centralne banke računajo lažnivo, ker če ne bi ljudje znoreli), zato je tisto pred 20 leti vredno točno cca 0 in zares ti penzijo lahko dvigne samo zadnjih nekaj let plač.


20 let v kosu!


20 let v kosu!
[/quote]

24 let v kosu

povprečje nekaj manj kot 800.penzija 550 e.a to ne bi dosegel če bi vzeli 58 odsttkov.važno da je denar za migrantsko drhal

max 60% za malico … ostalo so drugi pohrustali

Vsa leta sem na transferjih, delavne dobe nima sem 50+ še nekaj let pa bo penzjon, če po pa podpora višja kot penzjon bom pa kat na transferjih ostal, v glavnem ni mi hudega, najemnina za stanovanje nič, plača občina, dobil tisto nadonestilo in še neke dodatke, vse kar moram pazit je da konec meseca ni denarja na računu, ob vsem pa mi uspe še nekaj prihraniti za slabe čase..

Če si vsa leta na transferjih tudi pokojnine ne bo,mar ne?


Ne tako na pamet, no.
Od česa 60%? Kaj predstavlja 100%?
Po tvoji razlagi bo avtorica mislila, da 60% od današnje plače, kar seveda ne drži.
[/quote]

No pa ti povej, če veš bolj natančno. Tvoj odgovor je sigurno bilj točen, ampak ga ni.

Torej bo kar držalo približno 60% od današnje plače.

Dobila boš najmanj 538 eur, oz nekaj več, če se bodo do naslednjega leta pokojnine kaj povišale.

ki sem si jo večidel dobe (30 let ), vplačevala?


Ti boš pa dobila komaj kaj, če sploh kaj.

Torej: za oddelanih 40 let ti pripada penzija 550 evrov.Če boš potegnila se kakšne tri leta, ti po zdajšnji zakonodaji pripada se 3% za vsako leto- torej 9 %.To je Potem skupaj skoraj 600 evrov…pa nekaj na otroke, če boš medtem stara 60.let….1.36% na vsakega…in če podaljšàš po 40.letih, dobiš se poleg plače 40 % od penzije…to je približno še 200 evrov vsak mesec, ker ti bodo trgali za dohodnino ene 20 evrov…To je to…

Čez 2.5 leti bom stara 60 let in bom imela 30 let delovne dobe. Grem lahko v penzijo? Moram res v starostno pri 65?
Hvala za odgovor vsem, ki boste odgovorili.

New Report

Close