Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Konec meseca pa v penzijo…

Konec meseca pa v penzijo…

končno dočakala. Dovolj let mi še ostane, upam, da bo zdravje služilo. Denarja imam dovolj za preživljanje dni. Skromno, pa bo. Ni mi žal, da sem dajala vsak mesec malo na stran. Bodite pametni, dajte kakšen evro od mesečnih prejemkov na stran, še kako prav vam bo prišlo.

Samo trgovka sem, potem veste, da plača ni bogvekaj in nikoli ni bila. Ampak če odtrgajo od stanja, pač ni da bi zapravil.

Koliko bi vi potrebovali mesečno, če bi bili samska oseba, 2 vnuka, lastno stanovanje in zidanica, z malo vrta? Jaz bom imela vse skupaj na mesec za zapravi 920 eur.

920 e ni tako slaba pokojnina. Jaz imam 710 e, nekako gre, ne morem si pa ne vem kaj privoščiti. Seveda rada dam kakšno darilce svojim vnukom, to mi je v veselje.

za trgovko je to neverjetna penzija, edin, če si delala nekje kjer je bil res hud promet 24 let…., pa plača ene 1700.. To si mogla dobro obračat prihranke, da ti še od nekje renta pade na lagar ene 320€ do konca življenja.., kakor koli pa…, uživej, kdor pošteno dela naj tud ima.

nova
Uredništvo priporoča

Smo imeli že pred enim mesecem en tak podoben primer, kot si ti. Bolj malo ti je za verjet , ker nekaj jamraš o skromnosti, potem pa govoriš o številki 920…Pa sprašuješ, koliko bi mi rabili…No, jaz bi rabila 3000 evrov penzije vsak mesec, pa ti? Grem pa čez dve leti, ker sem podaljšala….

Kako gre to skupaj- denarja imam dovolj, skromno pa bo?
920 boš imela verjetno skupaj s privarčevanim, ker trgovke z minimalno plačo ne dosegajo dobrih penzij. In tudi z bogvekaj plačo, je malo težje prišparati po 300 € razlike do konca življenja po penziji, ki jo ima navadna trgovka z navadno penzijo. Poleg tega, če praviš, da so od stanja nekaj trgali.
920 za zapraviti, od tega stroškov? Če govoriš o svobodnem zapravljanju.
Vem, kolikocsesaj rabim, koliko bom čez 1l2 let, pa v naprej ne vem.
Vse skupaj si malo naflancala kot solato.
Privošči si kaj al pa šparaj za vnuke naprej.

Trgovka komaj doseze 600e penzije in to s polno delovno dobo, polno starostjo in mal boljso placo.

Jaz bi za penzijo rabila minimalno jurja in pol, imela bom pa verjetno nula.

Ti privoščim, da bi zadihala in dolgo uživala penzijo.

A zdaj ne boš več komentirala? Seveda ne.Avtorica je izmišljena.Sem vedela.

pa kaj vam je , a sploh preberete al kar nekaj na ad hok sam da človeka zabijete
kolikor sem jaz rauzmel ima VSE SKUPAJ ZA ZAPRAVIT 920eur in to ni penzija , ampak je skupaj s privarčevanim i
se pravi če ima penziona okoli 650 potem da pa še 270 zraven i prihranki , rente mogoče je kaj prodala,
računa da bo dosegla cca 80 let in to razdeliš, seveda ta pameten bo takoj nabil inflacija pa tko naprej ampak tako pač računa, konec koncev lahko pri 75-80 letih odaš stanovanje v najem in greš v dom ali pa vzameš v najem varovano stanovanje in tako naprej…
skratka želim ti zdravja in uživaj

pa ja…, kaj pa če živi 120 let…, pol bi moral imet pol miljona evričev privarčevanih. Neki ne štima v tej razlagi avtorja. Lahko je pa imela srečo s kakšnimi delnicami, pa tam pokasirala ene 200 jurjev…

Kaj jo čem zabijat, saj mi ni v interesu.Dvomim pa, da tole ni ena izmišljena zgodba.Najprej govori o skromnosti, potem o 920 evrov, potem, da je dajala na stran in da ima vnuke.Prvič: pri slabi plači trgovke težko daješ na stran.Drugič: odtrgovala si je ne vem koliko let, da bo imela zdaj 920? Pa še to: Zakaj za vraga ne komentira več? Ker si je nekdo tole izmislil in vrgel kost, zdaj se pa smeje našim komentarjem! Nismo budale , izmišljeno je ! Nisem od danes, vem kako to gre, v penzijo grem čez 2 leti!

pa ja…, kaj pa če živi 120 let…, pol bi moral imet pol miljona evričev privarčevanih. Neki ne štima v tej razlagi avtorja. Lahko je pa imela srečo s kakšnimi delnicami, pa tam pokasirala ene 200 jurjev…
[/quote]

Seveda ne štima, Popay. Ker je izmišljeno!

To je več kot odličen penzjon za 4. poklicno stopnjo. Sicer praviš, da si “dodaš” še iz prihranjenega – ker osnovne pokojnien moraš imeti glede na izgobrazbo nekje 700 eur. Tprej koliko je dejansko tvija pokojnina, brez tvojega prihranjenega dodatka?

Moja sorodnica je bila medicinska sestra; delala 41 let- pa ima 830 eur pokojnine. Je pa že 12 let v penziji. Sicer tudi gre naokrog, potuje, si privošči. Je pa res, da je imela nepremičnino na dobri lokaciji, ki jo je prodala in se preselila v stanovanje in ima iz tistega naslova še nekje 100.000 eur prihrankov, pa še dediščina ( zemljišča in vzdrževane gozdove- bodo sedaj po 30ih letih spet za izsekat, kvaliteten les).

glej 920 eur in če živiš sam ni nek presežek,tako da verjamem avtorici da bo morala biti kar racionalna če bo hotela iti v toplice pa na dopust za kako potovanje pa zmanjka, že v kolikor sta dva v gospodinjstvu in ima vsak samo po 650 ur je to bistveno bistveno bolje,
kar pa se tiče izmišljene zgodbe in kaj potem če je, če boš komentiral prav, če pa ne pa tudi nič zato, ti ne bo noben zameril

Smo imeli že pred enim mesecem en tak podoben primer, kot si ti. Bolj malo ti je za verjet , ker nekaj jamraš o skromnosti, potem pa govoriš o številki 920…Pa sprašuješ, koliko bi mi rabili…No, jaz bi rabila 3000 evrov penzije vsak mesec, pa ti? Grem pa čez dve leti, ker sem podaljšala….
[/quote]

Podaljšala si? A 40 let ni bilo dovolj? Ene res niste normalne….
Samo denar denar…Ko bo šlo pa zdravje v pm, pa tud tistih 3000 eu ne bo dosti pomagalo…

Sem malo lena, pa me zanima, če kdo ve, koliko ta podaljšanja prinesejo več.
Na primer, da ti izračunajo penzijo 1000 EUR, koliko dobiš, če podaljšaš za eno ali dve leti.

Ni je trgovke, ki bi ob odhodu v penzijo imela 920€, večina ima pod zajamčeno pokojnino in država doda do tistih 557€ kolikor znaša zajamčena pokojnina za polno dobo in starost, za tako pokojnino bi kot trgovka morala imeti vsaj 1700€ plače in to zadnjih 25 let

pa kaj ti ni tukaj jasno daj mal ber, ja pi….
pol na konc maš pa celo kak faks narjen al pa

2 vnuka vzdržuješ? Sta siroti?

Kdor zna z denarjem zna. Moja stara mama ima okol 500 eur penzije, delala je skoz, garala, sparala. V tistih casih je bil greh, ce je sla zenska delat. Se zdaj spara nevem zakaj? Sem ter tja si kaj privosci.. In do sedaj ima nasparano ze cez 50 tisoc eur in spara se zdaj. Ima 5 vnukov. Zmeraj vsakemu, da za rojstni dan, bozicka, miklavza, diplomo itd itd. Fora je, ce znas z denarjem znas. In jaz mam ocitno to po stari mami. Seveda vsi v druzini dajemo denar na stran. Nekateri za avto, drugi za stanovanje, hiso in ce dajes vsak mesec na stran se po parih letih kar lepa vsota nabere. Ne pa, da vse zapravis do zadnjega centa. Ne razumem teh ljudi.

New Report

Close