Najdi forum

Je sploh še smisel?

Ali je kakšno upanje, da bomo imeli pokojnine? Stara sem 35 let in imam 8 let delovne dobe.

Verjamem, da bomo bodoči upokojenci pokojnine prejemali tudi čez 20, 30 let, vprašanje je le kako visoke bodo. Pokojnine so že danes nizke, saj se družba tudi v Sloveniji stara. To pa pomeni, da se število starejših, ki prejemajo pokojnino povečuje, po drugi strani se število mlajših, delovno aktivnih ljudi, ki plačujejo prispevke v pokojninsko blagajno, znižuje.

Zato je smiselno, da mlajši čim prej začnemo razmišljati tudi o tej problematiki. Sami bomo namreč morali vsaj delno poskrbeti za to, da bomo imeli po upokojitvi dovolj velike prihodke za dostojno življenje.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Ja, tako je. Pokojnine bodo mizerne. Če ne bodo naši pametni veleumi v vladi (mesec & co) uničili gospodarstva in odgnali domače in tudi vse tujce ki pa so pripravljeni delat pri nas tudi za naše/vaše penzije.

Šele pri 65letih se bom lahko upokojila s 40 leti delovne dobe. Jaz sigurno mislim poskrbet, da bom imela cekinčke nabrane, da se upokojim pri 60ih. Mene ne bodo videli delat do 65, vsaj sedaj mislim, da ne. 🙂 Jaz imam namen življenje še nekaj časa uživat ne kr v gajbo krepnt, naši politiki si lahko te zakone nekam zataknejo.

Aja, pa saj grem kmalu čez mejo za dostojno plačo delat in uživat… :))) Another one bites the dust. Čaos.

New Report

Close