Najdi forum

Višanje premije

Prosim za razlago, zakaj se premije življ. zavarovanj nonstop povečujejo. Saj razumwm, inflacija, pa to, ampak govorim o kar krepkem zvišanju na letnem nivoju. Iz začetnih 60 eur, bom prišla na koliko,… čez 10let….??

Pozdravljeni.

Moj odgovor vam ne bo ravno v veliko pomoč, saj težko na pamet govorim na podlagi česa se vaša premija življenjskega zavarovanja povečuje. Zato tudi težko ocenim, na kakšno vrednost se lahko dvigne v naslednjih 10 letih. Na višino premije oz. njeno spremembo lahko vplivajo različni dejavniki, kot so starost zavarovanca, inflacija, leta do izteka zavarovalne police ipd. Zagotovo pa so v splošnih pogojih, ki so sestavni del sklenjene zavarovalne police, ti dejavniki tudi navedeni, skupaj z načinom spreminjanja ter dolžnostjo zavarovalnice glede obveščanja zavarovancev.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Hvala. Imate kakšen podatek, okvirni, koliko se običajno premije povišajo na ravni 10, 20 let. Če vzamemo začetno premijo 50 eur.
Pa mi lahko daste primer za vašo zavarovalnico, samo da dobim občutek, se pravi čisto okvirno.
Najlepša hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.

Žal nimam teh podatkov. Modra zavarovalnica namreč ni običajna zavarovalnica. Ukvarjamo se s pokojninskimi zavarovanji, torej varčevanjem za dodatno pokojnino. Pri pokojninskih skladih višino premije določa varčevalec sam, premija pa se samodejno ne usklajuje.

Lep dan želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close