Najdi forum

Višina pokojnine

Pozdravljeni,
ali ima vpliv na višino pokojnino skrajšani delovni čas? In kako se potem to šteje, če npr. 1,5 leta delaš po 6 ur?
Hvala za odgovor.

Vsekakor skrajšani delovni čas vpliva na pokojninsko dobo, kar pomeni, da v primeru 6 urnega delovnika v enem letu ne boste pridelali enega leta pokojninske dobe ampak sorazmerno manj. Torej ima skrajšani delovnik vpliv predvsem na čas vaše upokojitve, ki se zaradi tega lahko nekoliko podaljša.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Tudi v primeru skrajšanega delovnega časa zaradi starševstva? V tem primeru, kolikor vem, oddaš vlogo na csd in za ta čas uveljavljaš pravico do plačila sorazmernega dela prispevkov za socialno varnost do polne delovne obveznosti.

nova
Uredništvo priporoča

Če koristite pravico do dela s krajšim delovnim časom zaradi starševstva, vam plačilo razlike prispevkov za socialno varnost do polne delovne obveznosti zagotavlja Republika Slovenija, in sicer od sorazmernega dela minimalne plače. Če torej tudi sicer ne prejemate minimalne plače, lahko skrajšani delovni čas vpliva tudi na višino odmerjene pokojnine. Na čas upokojitve pa seveda ne.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Lahko si jo izračunaš s kalkulatorjem za izračun dodatne pokojnine Vaš link

Višino pokojnine lahko posamezniku izračunajo le na ZPIZ-u, kalkulator, na katerega kaže povezava pa je kalkulator izračuna dodatne pokojnine konkurenčnega ponudnika, in ta vključuje zgolj nek približek višine osnovne pokojnine.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close