Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Modra zavarovalnica izplačilo za JS

Modra zavarovalnica izplačilo za JS

Slišala sem, da bodo s 1.7. Letos lahko zaposleni v JS dvignili denar iz Modre zavarovalnice , plačujemo sicer že več kot 10 let, a prej dvig ni bil možen, sedaj pa je baje prišlo do nekih sprememb
Zanima me če kdo ve, ali ta podatek drži.


Misliš reči, da vsi plačujemo za vaše piškotke?

Jaz sem dvignila lani.

nova
Uredništvo priporoča

Ne vem, v kakšni službi si. Pri nas ni šlo, gre za javne uslužbence – bolnišnico. Imeli smo tako pogodbo, da zaposleni niso mogli dvigniti
Baje da so neke spremembe in bo sedsj šlo..?

Pa se res izplač dvignit? dohodnina, davki?

Ne , splača se ravno ne, ker kar precej davka plačaš, ampak če človek rabi denar, pač dvigne. Poleg tega pa se bojim, da do moje penzije ne bo več ne zavarovalnice, ne denarja več nikjer. In boljše vrabec v roki, kot golob na strehi…
Zato me pa zanima, ali se bo res dalo dvignit, ker se je zadnjič ena družba ob meni pogovarjala o tem, baje da naj bi se letos julija naj nekaj spremenilo,vendar na uradni strani Modre zavarovalnice teh podatkov ni. Seveda pa njim itak ni v interesu, da narod denar dvigne.

Kolikor je ena razložila tam mesec dni nazaj, še vedno ne bo možno, reazen, če greš v pokoj ali ven iz JU. Davek je 25% ob izplačilu, ko je, vseeno, če bi te mesečne evre h plači dali, glede na smešni ‘donos’.

Hvala za info. Se mi je kar zdelo, da bo tako.

Pozdravljeni.

Zaposleni v javnem sektorju (kot tudi ostali, ki za dodatno pokojnino varčujejo v drugem stebru) lahko do izplačila pridete ob upokojitvi, in sicer v obliki dodatne pokojnine. V kolikor poleg delodajalca tudi sami vplačujete premije za dodatno pokojnino, lahko ta sredstva dvignete kadarkoli. Vendar pa je tak dvig močno obdavčen, saj vam je v času varčevanja za lastna vplačila pripadla davčna olajšava.

Za dodatna pojasnila se lahko obrnete tudi na brezplačno številko Modre zavarovalnice 080 23 45.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Kdo plača to premijo 28,31 EUR? Gre iz tvojega neta ali to plačuje delodajalec (ministrstvo) in se tebi nikjer ne pozna? In če gre iz tvojega neta ali ni to malo velik znesek, če pogledamo javne uslužbence v nižjih plačnih razredih (bolničarji, pomočnice vzgojiteljev, čistilke …), ki imajo neto plače okrog minimalca ali še nižje?

Premijo plačuje delodajalec in ne gre iz vašega neta.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close