Najdi forum

Pokojnina 200 €

Čudim se kako preživijo upokojenci s starostno pokojnino 200€? To niti za položnice ni!

Upokojenci SO DOBESEDNO GRADILI to Slovenijo! Dobijo pa nespoštovanje in gladovanje! Sramotno!

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.

nova
Uredništvo priporoča

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.
[/quote]

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.

Pomislite kako je starim ljudem, ki so 40 let garali, so v mestih in niti vrta nimajo, položnice pa morajo plačevati. Res jim je hudo in jim ne zavidam tega. Kako težko je življenje v starosti, grozno! Slovenija je NEPRIJAZNA DRŽAVA, to je jasno vsakemu.

TO ABSOLUTNO IN NIKAKOR NI PRAV. To je velika velika sramota za državljane: da ne poskrbi za ostarele in nemočne. Da jim ne da zaslombe, človeškega dostojanstva ampak stiske. To je ogabno res.

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.
[/quote]

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Če prav razumem, potem to ni pokojnina tistih, ki niso vplačevali?
Eni dobijo pokojnine, čeprav niso nikoli hodili v službo, pa sem mislila, da se tistim reče starostne.
Kaj je potem starostna? Sprašujem, ker ne vem.

Starostne ni vec.. ….je kr socjalna pomoc oz penzija
Drzavna penzija
Gre vse od socjalne

Starostna pokojnina je tista, kjer niso plačevali v pokojniski sklad pa dobijo vseeno penzijo? Ali je to kaj drugega?
Temu bi se moralo reči socialna podpora, ne penzija.
[/quote]

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Sosedi lahko pomagaš. Če je poročena in ima mož višjo penzijo, se bo sicer morala najprej ločiti.
Če pa nima moža, potem lahko odda vlogo za varstveni dodatek in bo dobila tam okrog 500 evrov vsega skupaj s penzijo. Pri tem lahko ima premoženje v vrednosti do 120.000 evrov in se država ne bo usedla na to. Pa še za izredne denarne pomoči lahko vsako leto zaprosi.
Treba je preveriti vse, kar država ponuja.

pripravljena na spremembe. prodam vse in živim nekje kjer je ceneje

aja nekdo živi v hiši in dobiva 500e in vam se to zdi dovolj ?

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Če prav razumem, potem to ni pokojnina tistih, ki niso vplačevali?
Eni dobijo pokojnine, čeprav niso nikoli hodili v službo, pa sem mislila, da se tistim reče starostne.
Kaj je potem starostna? Sprašujem, ker ne vem.
[/quote]

Če nimaš dovolj let delavne dobe, si pa dovolj star za v penzijo. Poznam tudi dečkota srednjih let, ki je tudi v podobni penziji, s tem, da nima niti leta delavne dobe. Dečko je bil kao narkoman, šel na zdravljenje, kjer so ga ocenili s trajno nesposoben za delo. Danes prejema 180 – 190 € ne vem kaj bi reke in vsak dan nabija v fitnesu????

Nikoli ne moreš vedet kaj preživlja tam neki človek, kakšna je njegova življenjska zgodba.

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Sosedi lahko pomagaš. Če je poročena in ima mož višjo penzijo, se bo sicer morala najprej ločiti.
Če pa nima moža, potem lahko odda vlogo za varstveni dodatek in bo dobila tam okrog 500 evrov vsega skupaj s penzijo. Pri tem lahko ima premoženje v vrednosti do 120.000 evrov in se država ne bo usedla na to. Pa še za izredne denarne pomoči lahko vsako leto zaprosi.
Treba je preveriti vse, kar država ponuja.
[/quote]

Za varstveni dodatek ni tako enostavno. Če ima otroke, bo morala predložiti potrdilo o tem koliko otroci plačujejo zanjo preživnine. Overjeno pri notarju. Če ima otroke, so dolžni plačevati preživnino in to mora notar overit in to mora priložiti vlogi za varstveni dodatek.
Tako je bilo pri nas za mojo mamo.

to je zelo nesramen pridevnik. Oni so REVNI. Niso pa klošarski pijančki. Toliko, da se ve.

Ne, pa tudi, tisti, ki hodijo v službo in dobivajo za svoje delo le 600€. In takih je veliko, to nikakor ni dovolj.

Napr, moja soseda, saj drugače sploh ne bi komentiral, ima 25 let delovne dobe! Starostno upokojena, ker ni izpolnjevala vseh zahtev za redno. Jo je pa življenje udarilo dvakrat, naprej bolezen in posledično izguba službe, nato še miloščina od pokojnine.
[/quote]

Sosedi lahko pomagaš. Če je poročena in ima mož višjo penzijo, se bo sicer morala najprej ločiti.
Če pa nima moža, potem lahko odda vlogo za varstveni dodatek in bo dobila tam okrog 500 evrov vsega skupaj s penzijo. Pri tem lahko ima premoženje v vrednosti do 120.000 evrov in se država ne bo usedla na to. Pa še za izredne denarne pomoči lahko vsako leto zaprosi.
Treba je preveriti vse, kar država ponuja.
[/quote]
Vse od naštetega ji ne pripada. Je pa možicelj, ki je imel epilepsijo, ki prejema varstveni dodatek, kljub penziji 500 €. OK, saj se ne bi pritoževal, ampak tale dečko še lepo normalno šušmari okrog!

Res se malo grozno sliši, ampak ni daleč od resnice!

Recimo moj sorodnik. Hodil je nekaj let v službo. Ne vem točno koliko, ampak menda pod 10 let. Potem je službo pustil in delal na črno, da mu ni bilo treba plačevati preživnine za otroke. Ker pač je raje denar zagonil zase kot za otroke, ki jih je naredil. Zdaj na stara leta pa bo dobival malo penzijo oz. menda jo že dobiva. Verjetno izjemno nizko. AMpak a si zasluži kaj več?

Ne, pa tudi, tisti, ki hodijo v službo in dobivajo za svoje delo le 600€. In takih je veliko, to nikakor ni dovolj.
[/quote]
in delajo v firmah, ki se BOGATIJO..dobesedno..milijonski dobički/prometi. To je noro, ogabno, da država to dopuša!!

New Report

Close