Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Imeti socialno pomoč in živeti v Bosni????

Imeti socialno pomoč in živeti v Bosni????

Berem malo spodnje teme in se mi poraja vprašanje koliko ljudi pri nas v Sloveniji dobiva denarno socialno pomoč, a živi v Bosni (morda tudi na Hrvaškem, na Kosovu, Makedoniji)?
Če ima nekdo tukaj npr. socialno pomoč v višini 300€, je to v Bosni 600 njihovih mark. S tem zneskom se tam dol da fino živeti.
Enako kot upokojenci, ki so tukaj pustili stanovanja otrokom, a so še zmeraj prijavljeni, da jim ne bi znižali pokojnin, v resnici pa zelo lepo živijo dol. Po moje jih je ogromno.

Pozna kdo koga, ki tako živi? Ideja ni slaba in prepričana sem, da veliko ljudi tako živi.

S 300€ v Bosni nič prav fino ne živiš, preživiš že, ampak približno tako, kot pri nas s 600€.

Zakaj bi znižali pokojnino nekomu, ki ne živi v Sloveniji?
Če sem oddelala 40 let in grem živet v Indijo Koromandijo, sem si penzijo zaslužila in nihče ti tega ne bi smel nižat!

A če bi živeli na Nizozemskem ali v Nemčiji bi jim pa potem pokojnine zvišali ? al kako si predstavljaš,da bi nekomu,ki gre iz Slo živet v Bosno pokojnino zaradi tega znižal?????

nova
Uredništvo priporoča

Če nisi prijavljen v Sloveniji, se ti avtomatsko zniža pokojnina. Info iz prve roke.

Sosed in soseda oba Slovenca sta se upokojila, prodala veliko bajto, si kupila eno stanovanje tukaj eno pa v enem turističnem kraju v Srbiji in sta večinoma dol ter živita kot kralja s slovensko penzijo.

..nekaj v tri dni.

Pol Tuzle je prišlo v Velenje v rudnik delat, zdaj so ti ljudje že upokojenci. Le peščica jih je ostala tukaj, vsi ostali so šli dol, domov. Tukaj so v tistem sistemu kupili stanovanja, vikende, dol so si naredili hiše. Otrokom so tukaj pustili stanovanja in vikende, a vsake toliko pridejo pogledat vnuke, gredo k zdravniku, nekatere žene so na čakanju in se morajo javljati na zavod za zaposlovanje. S svojimi pokojninami dol zelo lepo živijo pa še otrokom in vnukom pomagajo, jim plačujejo položnice, kupujejo svari, čuvajo otroke,…

Moj oče ni živel in ni bil prijavljen v Sloveniji in se mu pokojnina ni nič znižala.

Sam med rudarsko penzijo in delavsko penzijo je par 100€ razlike.

Poznam osebo Bosanko ki si je naredla z Bosancem otroka . Bosanec seveda živi doli in ni redno zaposlen. Švercar pa preprodajalec. Ona prejema lepo socialno pomoč za sebe in za otroka in polni otroški dodatek. V življenju še ni en dan delala pa je že stara čez 30. Niti ne išče dela niti nima interesa, da bi šla delat. Je pa večino časa doli z partnerjem. Sem se pride samo štempljat in javit na borzo vsake 3 mesece.. Pa ji ne manjka nič popolnoma zdrava in sposobna za delo. To se mi zdi kraja!! Ne vem zakaj gtake naša država vzdržuje? Ker od njih nebo nikoli dobila nič financirala pa jih bo do smrti.

NAJVEČJI HINAVCI so slovenčki, ki na črno oddajao hiše in stanovanja, ter na roke dobijo na tisoče evrov skozi leta, oddajajo pa največ delavcem zidarjem iz Bosne in študentom! Vse na črno, BREZ PAPIRJEV! IN NI JIH MALO.

Ma ne samo socialna pomoč, tudi otroški dodatek in dodatek na zavodu za bresposelne. Glede penzije pa je prav, kdor si jo je zaslužil, naj jo ima. Osebe bi morali predgledovati če res živijo na omenjenem naslovu. Zakon o prijavi prebivališča je farsa.


Ni res, pokojnina zaslužena v Sloveniji se NIKOLI ne zniža zaradi selitve v drugo državo, pokojnina je vezana na minulo delo in ne na stalno prebivališče.

Poznam “bosansko slovenko” ki je pustila redno službo in je šla živet v Bosno. Tam so zgradili hišo na moževi zemlji, on dela v Avstriji preko slovenske firme in vsa leta do 2012 so bili prijavljeni v Sloveniji, prejemali najvišje doklade, socialno pomoč, skratka udobno živeli in gradili. Otroci potem po letu 2013 niso bili več upravičeni do dokladov zaradi novega zakona, ker so se šolali v Bosni, pa še socialno bi morali vračati. Sedaj se gospa ponovno prijavi na začasno bivališče staršev v Sloveniji, ker očitno naša država rada podeljuje socialne, čeprav živi v Bosni že več kot 15 let in se tudi nima namena vrniti. Upa da ji zavod ne bo poiskal službe in bodo srečno živeli dokler jih bomo mi podpirali z denarjem. Kontrole pa nobene.
Nauk: Za revne slovence pa denarja ni.

Ne vem, kako je s tem v Sloveniji, vem pa, da v tukaj v Grčiji živi ogromno angleskih in nemških penzionistov, ki tukaj zelo dobro živijo s svojimi penzijami, lepo na morju in soncu. Veliko grških upokojencev pa si ne more privoščiti dostojnega življenja z grško penzijo in so šli živet v sosednjo Bolgarijo, kjer je življenje veliko cenejše. Tudi jaz razmišljam, da bi kam odšla, ampak najraje v JV Azijo, tam se da z dvema penzijama lepo živeti pa še zaslužiti se da z oddajanjem sob.

http://www.sveznan.com/bih/prosjecna-plata-u-bosni-i-hercegovini/

Pozicije radnika u privatnom sektoru koji imaju najmanje prosječne plate su: građevinski radnik, vozač kamiona, konobar i šivač (178 evra), kuvar i advokatski pripravnik (184 evra), zavarivač (191 evro), stolar, recepcioner i novinar (194 evra).

http://www.sveznan.com/bih/prosjecna-plata-u-bosni-i-hercegovini/

Pozicije radnika u privatnom sektoru koji imaju najmanje prosječne plate su: građevinski radnik, vozač kamiona, konobar i šivač (178 evra), kuvar i advokatski pripravnik (184 evra), zavarivač (191 evro), stolar, recepcioner i novinar (194 evra).[/quote]

In kako misliš da živijo? Še slabše kot pri nas z minimalcem! Tisti, ki živijo s starši, si delijo stroške i še nekako gre ali če imajo kaj zemlje, ostali so veliki reveži.
Z 200€ si v Bosni večji revež kot naši delavci s 500€.

Pokojnina je pravica iz minulega dela. Nedoumljivo mi je, da bi se pokojnina zmanjševala glede na to, kje živiš. Pri socialni pomoči pa je stvar drugačna. In res ne vidim, zakaj bi država Slovenija socialno podpirala nekoga, ki tukaj ne živi.

Jaz pa ne razumem, zakaj država podpira ljudi, ki niso njeni državljani

http://www.sveznan.com/bih/prosjecna-plata-u-bosni-i-hercegovini/

Pozicije radnika u privatnom sektoru koji imaju najmanje prosječne plate su: građevinski radnik, vozač kamiona, konobar i šivač (178 evra), kuvar i advokatski pripravnik (184 evra), zavarivač (191 evro), stolar, recepcioner i novinar (194 evra).[/quote]

In kako misliš da živijo? Še slabše kot pri nas z minimalcem! Tisti, ki živijo s starši, si delijo stroške i še nekako gre ali če imajo kaj zemlje, ostali so veliki reveži.
Z 200€ si v Bosni večji revež kot naši delavci s 500€.[/quote]

Vsako leto grem v Bosno in poznam situacijo. Cene so v njen precej nižje, kot v Sloveniji. Za informacijo vse je cenejše, od hrane, pijače, oblačil, obutve…

Če temu ne bi bilo tako, potem pa ne bi toliko ljudi iz Slovenije šlo v Bosno nakupovat.

Še kakšnih 5 let nazaj sem poznala nekoga, ki je v Bosni delal za 200 KM.

New Report

Close