Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje pok in inv.zavarovanje,da mi teče delovna doba

pok in inv.zavarovanje,da mi teče delovna doba

Rada bi si plačevala ,ker sem brezposelna.Kar vem se lahko tole uredi ,če si prijavljen na zavodu,kar jaz nočem,če imaš status kmeta, in če skrbiš za otroka mlajšega od 7 let,oz.do starosti 7 leta.Ve kdo kaj o tem drži?

Če si plačuješ sama, je to doba z dokupom, ne osnovna doba in se šteje drugače.

Hvala Barca in kaj naj bi tole pomenilo.Kje se mi upošteva pri pokojnini ali kako.Mi lahko objasniš prosim po domače.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala Barca in kaj naj bi tole pomenilo.Kje se mi upošteva pri pokojnini ali kako.Mi lahko objasniš prosim po domače.[/quote]

Za redno upokojitev moraš imeti polno delovno dobo (brez dobe z dokupom), se ti pa upošteva pri izračunu višine pokojnine.
Za predčasno upokojitev se ta doba upošteva, je pa pomembna starost in manjkajoi meseci prinašajo trajni odbitek pri višini.

http://www.seniorji.info/POKOJNINE_IN_FINANCE_Kdaj_grem_lahko_v_pokoj_izracun_pokojnine

kAJ ZA 14 LET delovne dobe dobiš to minimalno pokojnino, ali je potrebno imet vsaj 15 let?

Vsaj 15, razen če je invalidska upokojitev.

Hvala, Barca.

14 let imam delovne dobe, eno leto pa sem si plačevala, torej z dokupom, a to bi šlo skozi.
Saj si že zgoraj avtorici odgovorila, a vseeno prosim, če še meni odgovoriš, da vidim, če sem prav razumela.

Za predčasno ja, a moraš biti dovolj stara..

Oprosti, Barca, da te toliko nadlegujem. Še tole bi rada vedela, če imam enega otroka je potem predčasno za pol leta kolikor ti priznajo al kako. Kako bi lahko šla predčasno glede na teh 14 oz. 15 let delovne dobe. Upam, da si me razumela. Prosim, daj mi še to razloži.

Pri predcasni upokojitvi ni nobenih olajsav.

Hvala za trud, Barca. Sem si sedaj prebrala kako zadeve funkcionirajo na linku, ki si ga navrhu prilepila.

Aja, pa delati sem začela pred 18 letom. A se mi res tista doba šteje dvojno?

New Report

Close