Najdi forum

Dodatno zavarovanje

Podjetje mi je mislim da od leta 2002 do leta 2011 vplačevalo dodatno pokojninsko zavarovanje. Po 2011 sem bil nekajčasa brezposeln, se ponovno zaposlil, vendar ni nihče več plačeval.
Sedaj se je, kot vidim iz izpiska pokojninske družbe A na računu nabralo 5600 eur.
Letos bom izpolnil pogoje za starostno pokojnino. Kaj bo s tem denarjem?
Bom poleg penzije iz SPIZa dobival vsak mesec še določen znesek? do smrti? Koliko približno?

Kaj narediti?

Pozdravljeni.

Ko se boste upokojili, boste pridobili pravico do izplačila privarčevanega zneska, in sicer imate na voljo dve možnosti:
– lahko se odločite za prejemanje dodatne pokojnine, ki se izplačuje najmanj do smrti (lahko izbirate med dodatnimi pokojninami z zajamčenim obdobjem izplačevanja).
– glede na to, da so bila vaša sredstva privarčevana še po starem pokojninskem zakonu, se lahko odločite tudi za dvig v 1x znesku (kar bi vam sicer, zaradi visoke obdavčitve, odsvetovala).

Glede na to, da boste letos izpolnili pogoje za upokojitev, bo najbolje, da se obrnete na pokojninsko družbo, kjer imate privarčevana sredstva ter jih prosite, naj vam naredijo nekaj informativnih izračunov. Odločali se boste lahko med več različicami dodatnih pokojnin, med katerimi so tudi take, pri katerih lahko v krajšem obdobju dobite izplačano večino privarčevanega zneska (kar bi bilo verjetno glede na privarčevani znesek smiselno).

Težko vam zapišem okvirni znesek, ki bi ga prejemali, saj je izračun višine dodatne pokojnine odvisen tudi od vaše starosti v začetku prejemanja. Lahko pa, ne glede na to, da ne varčujete pri Modri zavarovalnici, pokličete naše svetovalce na 080 23 45. Naredili vam bodo nekaj izračunov. Če jim boste zaupali tudi okvirno višino vaše pokojnine, boste lahko skupaj pregledali tudi možnosti izplačila z vidika davčne optimizacije.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close