Najdi forum

invalikadska pokojnina

Lep pozdrav
Imam eno vprašanje: imel sem poškodbo izven dela,poškodba gležnja,12 mescev bolniškega staleža,star sem 28 let,zanima me imam kakšne možnosti za invalidsko pokojnino,oz da bi mi priznali vsaj 3 stopnjo invalidnosti ?

Pozdravljeni.

Podatki, ki ste jih zapisali so močno pomanjkljivi, da bi kdorkoli lahko presojal o možnosti pridobitve statusa invalidskega upokojenca. Kolikor vem, o tem odloča komisija, na odločitev pa vpliva predvsem teža vaše poškodbe ter njen vpliv na vašo zmožnost za delo.

Zakon invalidnost III kategorije opredeljuje takole:
“III. kategorija – če zavarovanec z ali brez predhodne poklicne rehabilitacije ni več zmožen za delo s polnim delovnim časom, lahko pa opravlja določeno delo vsaj s polovico polnega delovnega časa oziroma če je zavarovančeva delovna zmožnost za svoj poklic zmanjšana za manj kot 50 % ali, če zavarovanec še lahko dela v svojem poklicu s polnim delovnim časom, vendar pa ni zmožen za delo na delovnem mestu, na katerega je razporejen.«

Nekaj informacij na to temo: http://pravninasvet.com/blog/invalidska-upokojitev

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close