Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje za 29 let delovne dobe 209 eur pokojnine?

za 29 let delovne dobe 209 eur pokojnine?

Ste gledali včeraj Tednik? Najprej prispevek kako ubogi so migranti, ki jim slovenija ne nudi dragih operacij in drugih nenujnih zdravstvenih storitev, če jim jih komisija teh storitev posebej ne odobri, imajo količinsko preveč, a nekvalitetno hrano (več ali manj piščanca in ribe, krompir, riž in testenine, ne dajo jim hrane po njihovih receptih), ogromno sladkarij, itd..

naslednji prispevek pa kako živijo slovenski upokojenci z 200 euri pokojnine

najemnina stanovanjskega sklada 150, elektrika 30, staninvest 50, toplotna oskrba 70, … gospa ima nekaj pod 30 let delovne dobe, skrbela je za moža tetraplegika, pokojnina pa 200 eur

varstveni dodatek ji ne pripada, ker še ni dopolnila 63 let

sem šla gledat lestvico zpiz in tam piše, da dobiš za 29 let delovne dobe 48,74% najnižje pokojninske osnove, ki je v letu 2016 775,10 eur. Potemtakem bi morala ta gospa dobiti 377,78 eur pokojnine.

Česa ne vem?

Ja, gledala pravkar in sem zelo jezna prizadeta in razburjena, se posebno zaradi pojasnila tiste ene picke iz JU, mislim da je neka Martina, priimek si nisem zapomnila, ko je povedala, da so Slovenci prevec vezani na svoje nepremicnine, med tem, ko bi lahko zaprosili za varstveni dodatek, a ga zaradi ogrozanja lastnine, zavracajo. In da “bo verjetno” kmalu sprejet zakon, ki bo to zaseganje preprecil, ce imas do 120.000,00 e vredno nepremicnino.
Se pravi, da nekdo, ki si je s trdim delom in odrekanjem zgradil svoj dom, ga lahko mirno senka drzavi, ce se znajde v denarni stiski, oziroma, mu drzava z dodajanjem denarne pomoci, pocasi vrsi odkup te nepremicnine. Pa ne glede, a clovek notri zivi sam ali zaradi vsesplosne krize z njim zivi tudi ostala druzina, ki ima svoje denarne tezave. Ok. Kaj pa tajkuni, pa vsi malo manj znani prevzemniki podjetij, ki do tega pridejo ravno s tem, ko ogoljufajo in prikrajsajo za vse, ostale zaposlene, ki potem tako zivotarijo? A tistim pa drzava ne bo zasegla nic? Nic jim ne bo treba vrnit, nicemur se nobenemu od njih in njihovim pamzem ne bo treba odpovedat. Bruh.
In medtem se ocita skromnim upokojencem, zakaj cepijo na svojih hisah, stanovanjih…in stradajo?

Tista uradnica iz JU tu tudi če bi srčno želela, ne sme narediti drugače kot pa je napisana zakonodaja … in ta zakon velja že od leta 1974 in bolj ali manj so bile že vse stranke kdaj v koalicijiin bi lahko to ukinile.

nova
Uredništvo priporoča

off topic – ampak v resnici pa vsi vemo, da je VEČINA prišla do nepremičnin po precej ugodnih cenah … daleč od cen, ki vladajo danes – torej? …

Tista uradnica iz JU tu tudi če bi srčno želela, ne sme narediti drugače kot pa je napisana zakonodaja … in ta zakon velja že od leta 1974 in bolj ali manj so bile že vse stranke kdaj v koalicijiin bi lahko to ukinile.[/quote]

Se strinjam z Barco. S kakšno pravico nekdo zmerja neko žensko iz JU s pi*ko, ker je pojasnjevala zakon oz. predpis??? A ga je ona sprejela? Če misli kdo koga zmerjati s pi*ko, potem naj se obrne na parlament in na vlado, kjer se taki in drugačni predpisi in zakoni sprejemajo!!! Uradniki iz JU so se vseh zakonov in predpisov, ki jih sprejme parlament oz. vlada, dolžni držati, pa gre še za tako nepravične in neumne zakone!!!

Ne posplošuj. Sama sem svojo nepremičnino pošteno plačala po tržni ceni, kredita sem odplačevala 20 let in ne malo.

Drugače je pa moje mnenje tako: država ne daje pomoč tistim, ki nimajo, država jim daje kredit. Če moraš svojo nepremičnino dati državi, ker ti daje socialno pomoč, to ni drugega kot dobljeni kredit od države.

Absolutno sem za univerzalni dodatek.

Hiše so se gradile v socializmu na nerevalorizirane kredite, ki jih je izničila inflacija, stanovanja so se kupovala po Jazbinšku za drobiž, potem so pa na račun tajkunskih špekulacij na nepremičninskem trgu cene teh starih ceglov in betona zrasle za deset do dvajsetkrat v dveh desetletjih. In zdaj naj bi lastniki še dobivali brezplačno pomoč od države oziroma davkoplačevalcev mlajše generacije, ki ni imela te sreče, da bi ji komunizem omogočil poceni reševanje stanovanjskega problema, ampak si ga morajo na trgu reševati kot najemniki dragih lukenj. Bi bilo pravično, da bi tisti, ki plačujejo davke za razne varstvene dodatke in druge transferje lastnikom nepremičnin, po smrti tudi dobijo njihove nepremičnine, ne pa neki dediči, ki jih ni brigalo za svoje stare, dedovali pa bi za njimi.

Kaj pa če bi se vrnili k bistvenemu vprašanju te teme – in sicer tej zadevi:

To tudi mene zanima, kaj smo spregledali?

po moje pa bi bilo pravično, da se ukine določene sisteme države. Zdravstveni, šolski, pokojninski, zaposlitveni, bančni in še kakšen. Ti sistemi bi komot laufali v popolnoma tržnem okolju, kjer bi se uporabnik imel možnost odločati ali bo posloval z njimi ali ne.

To bi zame bila demokracija, kar imamo pa je sistemska lopovščina. hujša od povojnega pobijanja.

To tudi mene zanima, kaj smo spregledali?[/quote]

Trajni odbitki, ker ni izpolnila pogojev za starostno upokojitev (ustrezna starost + polna pokojninska doba)?
Prejema pokojnino po možu in ne svoje pokojnine?


potem ne sodi tako druge…
moja starša sta si kupila lastno stanovanje po lepo čisto polni ceni l. 1974 in potem 6 let kasneje se odločila za gradnjo hiše, ki sta jo gradila celih 20 let z lastnimi plačami in odrekanjem…
vse po rednih cenah… nihče ni nikomur nič šenkal odpisal ali dal ceneje – zato ne sodi, da ti ne bo sojeno…
govori raje zase

se strinjam. Res ne vem, zakaj bi breme vzdrževanja nosili vsi, verbali bi pa samo bolj ali manj nesposobni krvni potomci?

To tudi mene zanima, kaj smo spregledali?[/quote]

Moja mama ima nekaj cez 30 let delovne dobe in 300€ pokojnine.
Kako do 377€ oziroma kak € vec, glede na vec delovne dobe?


potem ne sodi tako druge…
moja starša sta si kupila lastno stanovanje po lepo čisto polni ceni l. 1974 in potem 6 let kasneje se odločila za gradnjo hiše, ki sta jo gradila celih 20 let z lastnimi plačami in odrekanjem…
vse po rednih cenah… nihče ni nikomur nič šenkal odpisal ali dal ceneje – zato ne sodi, da ti ne bo sojeno…
govori raje zase[/quote]

Ne bo držalo – trdiš, da so bile cene tržne? Ni res. Bistveno ugodneje se je gradilo in kupovalo. Ne zavajaj.


Točno tako, vse ukinit. Pa zaračunat! Tebi pa tvojim ta otrokom ukinit zdravstveno varstvo, pa brezplačno šolstvo, recimo takole za poizkus. Da bomo drugi videli kako je to fino, pa kako to komot laufa ! Starci, nori ste!


potem ne sodi tako druge…
moja starša sta si kupila lastno stanovanje po lepo čisto polni ceni l. 1974 in potem 6 let kasneje se odločila za gradnjo hiše, ki sta jo gradila celih 20 let z lastnimi plačami in odrekanjem…
vse po rednih cenah… nihče ni nikomur nič šenkal odpisal ali dal ceneje – zato ne sodi, da ti ne bo sojeno…
govori raje zase[/quote]

Ne bo držalo – trdiš, da so bile cene tržne? Ni res. Bistveno ugodneje se je gradilo in kupovalo. Ne zavajaj.[/quote]

Starša sta kupila stanovanje, zgradila hišo in v čem je sedaj problem?
Niso potomci nič njihove pridnosti podedovali?


potem ne sodi tako druge…
moja starša sta si kupila lastno stanovanje po lepo čisto polni ceni l. 1974 in potem 6 let kasneje se odločila za gradnjo hiše, ki sta jo gradila celih 20 let z lastnimi plačami in odrekanjem…
vse po rednih cenah… nihče ni nikomur nič šenkal odpisal ali dal ceneje – zato ne sodi, da ti ne bo sojeno…
govori raje zase[/quote]

Ne bo držalo – trdiš, da so bile cene tržne? Ni res. Bistveno ugodneje se je gradilo in kupovalo. Ne zavajaj.[/quote]

..in dejansko so zdaj ta ista stanovanja/hiše povečini več vredne kot takrat. Kaj vam torej ni všeč?

No večina ne Jazbinškov zakon je veljal samo določen čas v 90tih. Tisti ki so prej gradili so garali da so prišli do svoje hiše. Je že res da so bile cene drugačne kot danes je ap tudi res da tudi zato ker so večina delali sami s sorodniki in prijatelji.


Točno tako, vse ukinit. Pa zaračunat! Tebi pa tvojim ta otrokom ukinit zdravstveno varstvo, pa brezplačno šolstvo, recimo takole za poizkus. Da bomo drugi videli kako je to fino, pa kako to komot laufa ! Starci, nori ste![/quote]

Sem takoj za! Že zdavnaj bi jaz z državo poračunala, če bi se le dalo.

Sploh za staše bi bilo fino, ker bi svoje otroke lahko vzgojili, ne pa da se cela država ukvarja z enim razturanim mulcem.

Ne bom komentirala prispevka, ker ga nisem gledala, niti ne tvojega našina pisanja ker ni vredno komentarja.
Ampak se pa strinjam z ga. Martino, Slovenski smo dejansko preveč vezani na svoje nepremičnine in tudi to je res da si večina potomcev jemlje dediščino kot svojo pravico. In potem imamo ostarele ljudi, brez denarja komaj se preživljajo ampak ne hiše ne bodo oddajali ali prodali ker kaj bodo pa potomcem zapustili. Ja hudiča zakaj pa potem životariš s 300 Eur na mesec če imaš pa took fine potomce, potem pa ti naj pomagajo.
Pa da ne bo pomote mislim da bi si vsak zaslužil da ima pokojnine in pa place toliko za dostojno življenje ne pa toliko da ne ve ali si lahko privošči 1 krompir ko pa je do konca meseca še 5 dni. To da imamo takšne ljudi je sramota za vse nas tako veljake v vladi in parlamentu kot nas volilce ki jih volimo.

New Report

Close