Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje (naložbeno) življenjsko zavarovanje in nezgodno – varnost in varčevanje za pokojnino

(naložbeno) življenjsko zavarovanje in nezgodno – varnost in varčevanje za pokojnino

Spoštovani!

Bi mesečno dajal na stran za varnost in za pokojnino/varčevanje. Ne vem, kako bi se bilo najbolje odločiti med dobrima varnostjo in varčevanjem, da bi bilo cenovno še sprejemljivo. Vsak mesec bi bil pripravljen dati 50-60 eur, občasno tudi več.

A) RIZIČNO ŽIVLJENJSKO ZAVAROVANJE ZA PRIMER SMRTI+ DODATNO NEZGODNO ZAVAROVANJE + PO IZBIRI VARČEVANJE. Če/ko bom imel družino, kak posel, kredite se bom naknadno še bolje življenjsko zavaroval. Prednost vidim v tem, da bi za varčevalni del sam poskrbel z vlaganjem kamorkoli hočem, to je npr. v vzajemne krovne sklade družb, pri katerih nimam sklenjenega življenjsko-nezgodnega zavarovanja.

B) NALOŽBENO ŽIVLJENJSKO ZAVAROVANJE + DODATNO NEZGODNO ZAVAROVANJE. Bi se odločil za minimalno višino zajamčene zavarovalne vsote za primer smrti in pretežni del premije usmeril v varčevanje. Ni omejitve dobe in zneskov varčevanja. Če si zadovoljen, ti lahko tak produkt traja vse življenje. Če bi že nujno potreboval denar, pa mi ne bi iz drugih virov ga uspelo prejeti, bi sredstva imel dostopna vedno za čas trajanja zavarovanja. Če imaš viške, prav pride možnost dodatnih enkratnih vplačil, s čimer bi občasno bolje oplemenitil to naložbo in bolj poskrbel za dodatno pokojnino. Veseli možnost zamenjave naložbenih strategij. Z leti tudi občutno raste zavarovalna vsota zavarovanja.

3. možnost, to je življenjsko zavarovanje z varčevanjem trenutno ni za moje potrebe, saj mi za previsoko premijo premalo nudi.

(1)
Če nisem sam pretirano nagnjen k tveganju in bolj aktivni udeležbi pri varčevanju, mi je verjetno bolje vzeti naložbeno življenjsko zavarovanje? Ko bi se občasno odločil dodatne viške spet dati v varčevanje, jih lahko usmerim ali v druge naložbe ali v obstoječ naložbeno zavarovalni produkt.

(2)
Ker mi pač še ni tako zelo pomembno življenjsko zavarovanje, bi najmanjši še možni znesek dal v zavarovalni del premije. Če skupna premija npr. 30, bi to bilo okoli 5 eur ali še manj? Lahko ta težnja k minimiziranju kakorkoli vpliva na slabše zavarovalne vsote in karkoli pri nezgodnem zavarovanju?

(3)
Je morda možno dodati nezgodno zavarovanje h kateremu drugemu varčevalnemu produktu ali k na novo pri zavarovalnici sklenjenemu dopolnilnemu zdravstvenemu zavarovanju (prenos iz druge zavarovalnice), brez življenjskega zavarovanja? Če da, ostane to nezgodno takšno kot če bi ga dodajal življenjskemu, torej da ni vpliva na slabše zavarovalne vsote in kritja?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore, za katere verjamem/upam, da mi bodo v veliko pomoč pri nadaljnjem odločanju.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni.

Bojim se, da moj odgovor ne bo tak, kot ste ga morda pričakovali, saj nisem zavarovalni posrednik in podrobnosti različnih zavarovalnih produktov, ki jih naštevate, ne poznam. Moje strokovno znanje sega na področje dodatnega pokojninskega zavarovanja, torej t.i. 2. stebra slovenskega pokojninskega sistema.

Kljub temu, pa lahko na splošno komentiram vaše razmišljanje glede različnih možnosti zavarovanj, ki jih omenjate. Ker v vašem življenju trenutno ni človeka, ki bi bil finančno odvisen od vas, zelo verjetno življenjskega zavarovanja za enkrat ne potrebujete. Bolj pomembno je, da si poiščete dobro nezgodno zavarovanje (pomembna je višina zavarovalne vsote v primeru trajne invalidnosti).

Vsekakor premislite s kakšnim namenom želite varčevati (kaj želite s sklenitvijo zavarovalne police doseči). Pogosto smo ljudje (varčevalci, zavarovanci, …) nezadovoljni s ponudnikom (oz. končnim rezultatom) zato, ker naša pričakovanja niso bila sklada s tistim, kar nam je izbrana polica ponujala oz. čemur je bila namenjena.

Pri namenskem varčevanju za pokojnino gre za izrazito dolgoročno varčevanje, katerega cilj je pridobitev dodatnega prihodka po upokojitvi. Glede na vaše pretekle zapise lahko sklepam, da možnosti varčevanja v drugem in tretjem stebru precej dobro poznate.

Če bi se želeli osebno pogovoriti glede možnosti varčevanja v drugem stebru, vas vabim, da se oglasite pri naših svetovalcih na Dunajski 119 v Ljubljani. Prepričana sem, da boste dobili odgovore in usmeritve, ki vam bodo pomagali sprejeti najboljšo odločitev.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close