Najdi forum

Družinska pokojnina

Sin prejema družinsko pokojnino, in sicer mesečno ca 310,00 evrov. Jaz ga uveljavljam kot vzdrževanega družinskega člana.
Letos prvič je prejel informativni izračun in položnico, da mora plačati dohodnino v znesku 90,00 evrov. Drugih dohodkov ni imel.

Prosim tiste, ki se spoznajo na to, ali je po novem družinska pokojnina obdavčena oz. ali ga ne smem uveljavljati v olajšavi za celo leto? Do sedaj sem ga vsa leta uveljavljala in kot rečeno ni bilo nobenih težav.

Tudi letos ni težav, le nekaj davka boste plačali.

ja, gre za spremembo zakona, po novem davčna obračuna in pošlje inf. izračun dohodnine vsem.
do sedaj so tisti, ki so zaslužili manj kot 3.200 letno bili iz tega izvzeti.

konkretno to pomeni, da so vsi otroci, ki so nekomu vzdrževani člani morali plačat dohodnino na pokojnino, saj ravno iz razloga, ker so vzdrževani člani, nimajo na voljo lastne olajšave.

vendar pa to ne pomeni, da se vam splača otroka izpustit pri vaši dohodnini.

izračunajte si, koliko dohodnine bi vi morali doplačati, če otroka ne bi uveljavljali. verjetno bi bil znesek krepko višji od 90 eur. po mojem mnenju verjetno nekje med 350 in 900 EUR, odvisno od vaših dohodkov.

nova
Uredništvo priporoča

Ampak družinska pokojnina je bila izvzeta, ni bila obdavčena (je bila oproščena davka), razen če je otrok prejel še kakšne druge dohodke.

Dejstvo, da je FURS sedaj poslal informativne izračune, po moje ne spremeni te oprostitve.


ne, pokojnine nikoli niso bile izvzete iz obdavčitve. samo pod cenzus za pošiljanje inf. izračunov ste padli.
odkar je cenzus 0, dobivajo to vsi.

to je tema o dohodnini
nobene potrebe ni, da ste jo dali na stran za komercialna pokojninska zavarovanja


ne, pokojnine nikoli niso bile izvzete iz obdavčitve. samo pod cenzus za pošiljanje inf. izračunov ste padli.
odkar je cenzus 0, dobivajo to vsi.[/quote]

DRUŽINSKE pokojnine so bile izvzete iz obdavčitve, moj sin, ki ni imel drugih dohodkov, ni nikoli nič plačal, kljub temu, da sem ga jaz uveljavljala kot VDČ.

New Report

Close