Najdi forum

Oh, ta pokojnina

Lepo pozdravljeni, počasi sem se začela zavedati, da bom imela zelo nizko pokojnino, ker imam tudi bolj majhno plačo. Stara sem 47 let, kaj lahko še storim, da si vsaj delno popravim prihodek na stara leta?

Nikoli ni prepozno, da se odločite za dodatno pokojninsko varčevanje in si tako po upokojitvi zagotovite prejemanje mesečne rente, ki bo saj nekoliko omilila razliko med plačo in pokojnino.

Višina dodatne pokojnine je odvisna predvsem od višine privarčevanih sredstev. Višino vplačane premije si določite sami in jo lahko po želji vedno spremenite ali celo izberete mirovanje, če v določenem obdobju ne zmorete vplačil. Premijo plačujete mesečno, četrtletno ali letno preko položnice ali direktne obremenitve pri svoji banki.

Ključna prednost dodatnega pokojninskega zavarovanja je davčna olajšava – vplačan znesek vam znižuje letno dohodnino (del vplačanega zneska se vam ob odmeri dohodnini vrne).

Predlagamo vam vključitev v sklad življenjskega cikla – pokojninsko varčevanje je prilagojeno posamezniku oziroma njegovi starosti.

Lahko se tudi osebno oglasite pri nas ali pa nas pokličite in z veseljem vam bomo svetovali in predstavili našo ponudbo.

Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Predlagam, da si odpret poseben račun oz. večletno varčevanje, kot pa da vplačuejte v neka zavarovanja, saj veste sod brez dna. Pri nas sta dva brata pred leti več kot 15 let varčevala in ven dobila manj kot sta vplačala.

nova
Uredništvo priporoča

Zanimivo bi bilo vedeti v kakšnem skladu sta brata varčevala, da sta dobila ven manj, kot sta vplačala. Predvidevam, da je bil produkt, ki sta ga izbrala namenjen zavarovanju, hkrati pa je vključeval še komponento varčevanja.

Še vedno lahko varčujete v pokojninskih skladih, ki imajo zajamčen donos. Res pa je, da so skladi z zajamčenim donosom zelo konservativni, kar se tiče naložbene politike, zato tudi donosi niso visoki.

lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close