Najdi forum

Stara sem 41 z solidno plačo, skrbi me da to nebo več dolgo.
Kakšen je najboj učinkovit način varčevanja za dobro prihodnost ker me že kar nekaj časa skrbi kakšna bo moja prihodnost in prihodonst mojega otroka

lp branka

Pozdravljeni.

Na trgu obstaja več finančnih produktov, namenjenih varčevanju za starost oz. za obdobje po upokojitvi.

Dodatno pokojninsko zavarovanje je le eden izmed produktov, ki ima svoje prednosti in za enkrat dokaj učinkovito izpolnjuje svoj namen. Gre za dolgoročno, postopno varčevanje (varčevanje od trenutka sklenitve pa do upokojitve), pri katerem mesečno (polletno ali letno) vplačujete premije na svoj pokojninski račun (pri sklenitvi kolektivnega zavarovanja, to v vašem imenu počne vaš delodajalec). Višino premije določite sami, lahko pa jo tudi prilagajate glede na vašo trenutno plačilno zmožnost. Če se zgodi, da v nekem trenutku ne zmorete plačevati premije, lahko polico damo v t.i. mirovanje. V času mirovanja se privarčevana sredstva še naprej plemenitijo glede na donos, ki ga pokojninski sklad ustvarja. Negativnih posledic zaradi mirovanja kot varčevalka ne bi imeli.

Na dolgi rok boste na ta način privarčevali dovolj veliko vsoto, iz katere boste do konca življenja črpali rento (dodatno pokojnino), ki jo boste na račun dobivali poleg osnovne pokojnine.

Poleg tega vam vplačane premije prinašajo davčno olajšavo, zaradi katere boste konec leta plačali manj dohodnine.

Vsekakor vam svetujem, da se pred odločitvijo dobro informirate in posvetujete z izvajalcem/izvajalci. Zahtevajte izdelavo informativnih izračunov, da boste okvirno vedeli kaj pričakovati.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close