Najdi forum

varčevanje za penzijo

Ojla,

sklenila sem, da začnem varčevati za stara leta.Ker očitno penzije ne bo ravno veliko, kar pomeni, da bo težko shajati z njo, bo prav prišel dodaten vir.
Kdo ve za dobro variato, ker idealne itak ni?

Kaj je zdaj? Noben nič ne varčuje?

Pozanimaj se pri kakšni zavarovalniški agenciji, ki ponuja več zavarovalnic hkrati. Če so ta pravi, ti bodo ponudili najboljši paket….pa srečno… Lp,

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni.
Ena izmed možnosti varčevanja za pokojnino je vsekakor dodatno pokojninsko zavarovanje. Poleg tega, da boste s sklenitvijo zavarovanja finančno poskrbeli zase po upokojitvi, boste za vsa vplačila že danes deležni tudi davčne olajšave. Z veseljem vam predstavimo našo ponudbo.
Lep pozdrav,
Modra zavarovalnica
080 23 45
[email protected]
http://www.modra-zavarovalnica.si


Po svoje se bi strinjala s teboj, pa vendar naj dodam, da ti, ki imajo več zavarovalnic hkrati, favorizirajo tistega, s keterim imajo najboljšo “provizijo”…ni pravila, preverit moraš sam.
Vera


Po svoje se bi strinjala s teboj, pa vendar naj dodam, da ti, ki imajo več zavarovalnic hkrati, favorizirajo tistega, s keterim imajo najboljšo “provizijo”…ni pravila, preverit moraš sam.
Vera[/quote]

Imaš tudi prav. Menim, da gre tukaj za zaupanje v zavarovalniškega agenta. Če dela na kratki rok bo naredil tako kot praviš ti, če pa je pameten pa…..

Pozdravljeni.

Na trgu obstaja več različnih finančnih produktov, namenjenih varčevanju za dodatno pokojnino. Kot omenjeno, je varčevanje v pokojninskih skladih le ena izmed oblik varčevanja, ki vam lahko pomaga pri zapolnitvi finančne vrzeli med višino zadnje plače in višino pokojnine, ko jo boste začeli prejemati.

Gre za t.i. drugi steber, katerega prednost je v tem, da gre za strogo namensko, dolgoročno varčevanje, ki vam zagotavlja dodatne dohodke po upokojitvi. Namenjen je torej pridobitvi dodatnega mesečnega dohodka, ki bo pokril ali pa vsaj zmanjšal razliko med višino dohodkov pred in po upokojitvi.

Drugi steber pa je s strani države tudi davčno stimuliran, zato se vam vplačila štejejo v davčno olajšavo, kar pomeni, da boste plačali manj dohodnine.

Pred odločitvijo za nakup kakršnegakoli finančnega produkta, sploh če gre za tako pomembno in dolgoročno odločitev, pa je seveda treba vedeti kaj kupujete. Vsekakor bi vam svetovala, da se pri posameznih izvajalcih pozanimate kaj vam nudijo, za kakšno ceno in kaj lahko od varčevanja pričakujete.

Lep dan vam želim,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

A imate morda tudi življenska zavarovanja?

Modra zavarovalnica ne ponuja klasičnih življenjskih zavarovanj. Smo pokojninska zavarovalnica in nudimo zgolj pokojninska zavarovanja.
Lep pozdrav,

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

renta, če imaš še interes za varčevanje za penzijo, mi piši na: [email protected]

New Report

Close