Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Kaj mi lahko priporočate

Kaj mi lahko priporočate

Star sem 50 let in bi rad imel malo večjo sigurnost pri starosti. Govori se, da pokojnine ne bo. Recimo, da bo to res, kakšen način bi mi priporočali.

Hvala, Jože

Pozdravljeni,

če ste v prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje (PDPZ) že vključeni preko svojega delodajalca, vam svetujemo, da pričnete še sami individualno vplačevati v pokojninski načrt in tako zvišate znesek svoje pokojnine. Da boste maksimalno izkoristili davčno olajšavo iz naslova individualnih vplačil, ki vam pripada po zakonu, vam svetujemo, da najprej preverite, koliko vam na letnem nivoju vplačuje delodajalec.
Znesek davčne olajšave za prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje lahko znaša največ 24 % obveznih prispevkov za pokojninsko in invalidsko zavarovanje za zavarovance oziroma 5,844 % zavarovančeve bruto plače, vendar ne več, kot 2.819,09 EUR na letni ravni v letu 2015, kar je zakonsko določen znesek.

Izračunajte si maksimalni znesek za uveljavitev davčne olajšave (to je 5,844 % vaše letne bruto plače) in od tega zneska odštejte letno premijo, ki jo vplačuje vaš delodajalec, tako boste dobili znesek individualne premije, ki jo lahko vplačate sami).
Če pa še niste vključeni v pokojninsko varčevanje in vaš delodajalec ni zainteresiran za tovrstno nagrajevanje zaposlenih, vam svetujemo, da se vključite v individualno pokojninsko zavarovanje. Tudi pri tej obliki varčevanja lahko izkoristite davčno olajšavo za vplačane premije do največ 5,844 % svoje bruto plače oziroma do 2.819,09 EUR na letnem nivoju.

Najbolj optimalen način varčevanja za pokojnino je kombinacija zavarovalnih produktov iz drugega (prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje) in tretjega stebra (življenjska zavarovanja).

V nadaljevanju navajamo tudi opis naložbenega življenjskega zavarovanja, ki vam omogoča dodatno izplačilo dodatne rente.

Aktivna renta AS je življenjsko zavarovanje, ki omogoča namensko varčevanje za pokojnino, saj ob izteku trajanja dobe varčevanja zagotavlja izplačilo dogovorjene zajamčene ali aktivne rente za določeno časovno obdobje, lahko pa izberete tudi doživljenjsko izplačevanje rente. Varčevalno obdobje oziroma obdobje plačevanja premije se določi ob sklenitvi, v času trajanja pa ga lahko tudi prilagodite. Svetujemo vam, da časovno obdobje izplačevanja rente in varčevalno obdobje oziroma obdobje plačevanja premije prilagodite svoji trenutni starosti in življenjskemu stilu. Preberite več o Aktivni renti AS >>

Za vsa dodatna vprašanja vas vabimo, da nas pokličete na brezplačno številko 080 11 10 ali nas obiščete v eni od poslovalnic in z veseljem vam bomo pomagali. Preverili bomo, kakšna je vaša pokojninska vrzel, (pokojninska vrzel pomeni razliko med neto dohodkom v času vaše zaposlitve in prihodkom, ki ga boste prejemali po upokojitvi) ter vam predstavili individualne informativne izračune.

Lepo vas pozdravljamo,
Adriatic Slovenica

********************************** Sanja Čekić Adriatic Slovenica d.d. http://www.adriatic-slovenica.si https://www.facebook.com/Adriatic.Slovenica

New Report

Close