Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija poškodba prsta

poškodba prsta

pozdrav,

pri košarki sem si poškodoval sredinec na desni roki.
Po tednu dni sem obiskal urgenci in po slikanju sem dobi mavec.
en teden za tem so mi ga na kontroli odstranili in dobil sem izvid, da je sredinec desne roke vretenasto otečen v predelu PIP sklepa. Gibljivost v tem sklepu je praktično v celoti zavrta. prst distalno NC bp.

RTG : vidni sta obe abrupciji, do bistvenega poslabšanja položaja ni prišlo, jasnega preraščanja pa tudi ni videti.

Naj bi vsak dan razgibaval prst v mleni vodi. po 14 dneh naj bi začel z vodeno FTH v pristojnem ZD.

Prst je še vedno isto otečen, le da ga po mavcu premikam manj kot prej. Pred mavcem sem ga lahko zravnal, sedaj niti približno ne morem zravnati prsta.

zanima me, kolko časa traja okrevanje take poškodbe? Ga bom lahko kdaj spet normalno uporbljal in kaj mi je storiti, da bi pobojšal stanje prsta?

Za odgvovor se vnaprej iskreno zahvaljujem.

lep pozdrav

Lep pozdrav!

Ne vem, za kakšne vrste abrupcije gre oz. za abrupcije česa. Poleg tega ni povsem jasno, koliko časa je od poškodbe.
V kolikor so mavec šele odstranili in ste znotraj recimo prvega meseca po poškodbi, je oteklina še normalna stvar in bo ta le počasi izzvenela. Tudi slaba gibljivost je normalna. Sicer zvini prstov (kamor verjetno lahko to poškodbo kljub abrupcijam uvrstimo) lahko dolgo po poškodbi otekajo in tudi bolijo – neredko do eno leto.. V tem trenutku je pomembna dobra fizioterapija prsta.

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close