Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija dlan brez prstov

dlan brez prstov

Imela bi eno vprašanje. od rojstva dalje nimam na roki 3 prstov(kazalca,sredinca in prstanca),mezinec in palec pa sta precej drugače oblikovana,vendar gibljiva. sama se sedaj odločam in iščem načine, kako bi se to dalo pozdraviti. Zanima me, kaj se v mojem primeru da storiti in če so pri nas možne kakšne presaditve,rekonstrukcije,da bi imela roko takšno kot imam drugo. Dobila sem že plastično dlan,vendar je ne nosim,saj izboljša samo estetsko, sama pa bi si želela funkcionalnost, oziroma normalno dlan. Zanima me ali je sploh to v Sloveniji mogoče opraviti,oziroma ali je možna kakšna presaditev prstov ali takšnih primerov pri nas ne obravnavajo in moram po nasvet v tujino?

Hvala

Težava kot jo opisujete je z vidika korekcije zelo težka in pogosto korekcije niso mogoče. Vsekakor ni mogoče doseči, da bi imeli dlan enako kot na drugi strani. Ponavadi so na žalost proteze edina rešitev.
Presaditev prstov oz roke npr. druge osebe oz. dajalca bi bila tehnično seveda mogoča, a se to ne izvaja zaradi zavrnitvene reakcije, zaradi česar bi bila roka kmalu neuporabna (zadeva je z vidika zavrnitvene reakcije drugačna kot presaditev notranjih organov).

Ne poznam klinike v tujini, ki bi imela glede tega veliko izkušenj.

Hvala za vprašanje

Amadej Lah

Amadej Lah, dr.med., spec.krg.
Estetika Fabjan d.o.o.

Ljubljana – 01/436 2123
Kranj – 04/236 5550
Kolomban – 05/65 14 007

Estetika Fabjan d.o.o. www.fabjan.si

New Report

Close